Reklama

CES 2014 | 2 grafiky, 2 SSD, 2 subwoofery... v jednom notebooku

Dominik Fúsek

Značku Gigabyte u nás stále poznáme lepšie ako výrobcu komponentov než hotových počítačov. V minulosti však výrobca už viackrát upútal zaujímavými hernými notebookmi, prevažne zameranými na vysoký výkon v čo najtenšom tele.

Gigabyte Aorus X7

Novinka s menom Aorus X7 je 17,3“ hernou mašinou, takže rekordy v ľahkej váhe určite trhať nebude – pri nosení vás zaťaží hmotnosťou 2,9 kg. Zato hrúbka sa udržala pod symbolickou hranicou jedného palca, teda 2,54 cm. Matný Full HD displej obsluhujú pritom hneď dve grafické karty s čipmi Nvidia GeForce GTX 765M (tretia grafika je vlastne ešte integrovaná v procesore). Tie sa síce nevyrovnajú silnejšej GTX 780M a prinesú rad nevýhod dvojice grafík, zrejme sa ale takto bude notebook lepšie obhajovať marketingu.

Gigabyte Aorus X7

Z procesorov nemôžeme čakať nič iné ako Intel Haswell Core i7, do trojice diskových slotov si môžete nakombinovať SSD alebo HDD podľa želania. O chladenie sa stará dvojica ventilátorov a štyri výduchy. Chladiče sú dokonca vybavené piatimi heatpipe (medenými rúrkami s kvapalinou), čo je na pomery notebookov až nezvykle dobré riešenie. Výrobca okrem grafík použil tri dalšie dvojice – teda až dva subwoofery (!), dva USB 2.0 a dva USB 3.0 porty. Americká dostupnosť znie 2 099 – 2 799 $ vo februári, o tej našej však žiaľ nevieme.

Gigabyte Aorus X7

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Gigabyte

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.