Reklama

CES 2013 | Vlajková loď Sony s FullHD displejom a 13 Mpx fotoaparátom!

Marek Šimunek

Aj napriek tomu, že prípravu nového smartfónu s 5“ Full HD displejom, vodeodolnosťou a 13 Mpx fotoaparátom sa Sony nepodarilo moc utajiť, uviedlo Sony svoju novú vlajkovú loď počas výstavy CES 2013 vo veľkom štýle.

Sony XPERIA Z

To, že sa Sony príliš netrápilo s utajením nového modelu XPERIA Z vôbec nevadí. Je to totiž vynikajúci smartfón, ktorého sa už nevieme dočkať. Veď povedzte krásne tvary, dokonalý 5“ displej s Full HD rozlíšením, štvorjadrový procesor Snapdragon S4 a vodeodolnosť sú veci, ktoré nemôžu nechať ani jedného nadšenca moderných smartfónov v kľude.

Integrovaný fotoaparát používa senzor Exmor R s krásnym rozlíšením 13 Mpx, ktorý je prísľubom veľmi dobrých fotografií. Veď ako prvý fotoaparát v telefóne je okrem HDR fotografií schopný natáčania HDR videí! To však nie je všetko a Sony XPERIA Z bude samozrejme vybavený technológiou NFC, ktorú Sony využíva novým spôsobom. Technológiu označuje One Touch a umožňuje prenos údajov pomocou NFC jednoduchým dotykom dvoch zariadení.

Operačným systémom bude Google Android Jelly Bean vo verzii 4.1.2, pričom okamžite po uvedení by mala byť vydaná aktualizácia na verziu 4.2. Aj keď výsledná cena nie je doposiaľ známa, Sony XPERIA Z by sa na náš trh mal dostať v priebehu druhého kvartálu tohto roku. Predokladaná cena je 650 eur.

Sony XPERIA Z

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.