Reklama

Ceruzková evolúcia v podaní Sharpie

Erik Birčák

Snáď každý z nás z času na čas prestane pracovať z počítačom a potrebuje si niečo napísať pomocou pera alebo ceruzky. Aj keď sa zdá, že v tomto technologickom odvetví už nie je moc miesta na pokrok, spoločnosť Sharpie nás presvedčí o pravom opaku. Predstavujú totiž tekutú ceruzku.

Sharpie Liquid Pencil môže koniec koncov poslúžiť aj ako dobrý a originálny darček pre tých, čo preferujú klasické (a staromódne) písanie na papier.

Je to pero alebo ceruzka? V podstate je to niečo medzi. Spoločnosť Sharpie totiž predstavila substanciu označovanú ako tekutý grafit, ktorý jej umožnil vytvoriť tekutú ceruzku. Aj keď vzhľadom pripomína skôr pero, na papieri je takmer nerozoznateľná od pravej tvrdej ceruzky či pentelky. Podobne ako je tomu u jej tuhých predchodcov sa dá „grafit“ z tekutej ceruzky gumovať, a tak zachováva jednu z výhod ceruziek. Mnohí z nás však nechcú aby sa nimi napísané veci po čase zmazali a tak používajú pero. Sharpie však deklaruje že tekutý grafit po troch dňoch zaschne a už ho nie je možné ničím vygumovať.

Či sa už na Shaprie Liquid Pencil pozeráte ako na tekutú ceruzku, ktorá po čase zaschne, alebo ako na čierne pero z možnosťou gumovania svojich chýb, nepochybne sa jedná o nevšednú inováciu na poli klasického písania na papier. Dve ceruzky a šesť „gúm“ je možné objednať zhruba za 4 EUR.

Zdroj: Slashgear

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.