Reklama

Čerstvé železo a SSD disk pre 11,6“ netbooky Lenovo

Dominik Fúsek

Výrobca Lenovo v poslednom čase vynovil všetky triedy svojich počítačov – od desktopov cez ultrabooky až po tablety. S modelmi IdeaPad S200/S206 si na svoje určite prídu aj fanúšikovia malých netbookov. A nezáleží pritom, či ste priaznivcami AMD, alebo konkurenčného Intelu.

Lenovo IdeaPad S200/S206

Sú mŕtve, nie sú mŕtve – cieľová skupina netbookov sa možno zužuje, ale stále je dostatočne veľká, aby sa výrobcom oplatilo predstaviť nové modely. Lenovo IdeaPad S200 a jeho brat S206 patria medzi menšie, ale rozhodne nie pomalé netbooky. Základom je 11,6“ uhlopriečka displeja s bližšie neurčeným HD rozlíšením. Po vzore ultrabookov schudli na iba 20,7 mm, hmotnosť je priemerných 1,3 kg. Zásadný rozdiel je v použitom čipsete. IdeaPad S200 zostáva verný radu Intel Atom, konkrétne ide o najnovší čip N2800 s dvoma jadrami na 1,86 GHz, výkonnou integrovanou grafikou a najmä úspornou 32 nm architektúrou. Naproti tomu S206-ka používa konkurenčný 40 nm procesor AMD C-60 (dve jadrá, 1-1,33 GHz) s o niečo nižším výkonom a porovnateľnou grafikou Radeon HD 6290. Model s Atom-om bude určený skôr technologickým nadšencom, keďže obsahuje SSD disk s kapacitou iba 32 GB. Na prácu, školu a surfovanie je to ideálna voľba. Bežným používateľom s multimediálnymi potrebami poslúži AMD zostava s 500 GB hardiskom, prekvapivo rýchlym – 7 200 otáčkami za minútu sa nemôžu pochváliť ani mnohé herné notebooky.

Lenovo IdeaPad S200/S206

Ostatná výbava už je zhodná pri oboch variantoch – slušné 2 GB RAM, HDMI, USB 3.0 a druhý operačný systém Lenovo Quick Start pre rýchle vykonanie jednoduchších úloh. Dostupná bude široká paleta farieb. Ani nové IdeaPady však nie sú dokonalé. Dvojčlánková batéria s výdržou len štyri hodiny by ich zabila, snáď to výrobca pochopí a pripraví aj silnejšie riešenia. Základná cena 350 $ (270, alebo skôr 350 €) tiež nie je ideálna. A to majú na trh prísť až v júni. Dovtedy si, dúfajme, výrobca niektoré veci premyslí, ide totiž o zariadenia s veľkým potenciálom.

Lenovo IdeaPad S200/S206

Lenovoonline.sk

Zdroj a foto: Engadget, HiTech Review, Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.