CAT S42 – nový prírastok do rodiny nerozbitných telefónov

ZDROJ | CAT

Smartfóny CAT sú povestné svojimi odolnými vlastnosťami a zaujímavým dizajnom. Najnovší prírastok v podobe CAT S42 ponúka oboje.

Novinka ponúka 5,5″ HD+ displej chránený sklom Corning Gorilla Glass 5. Podobne ako predchodcovia, aj CAT S42 ponúka slušnú výdrž batérie (4 200 maH) a vysokú mieru odolnosti, o ktorú sa starajú certifikáty MIL SPEC 810H a IP68. Tie zabezpečujú, že smartfón môže opakovanie padnúť aj z výšky 1,8 metra.

ZDROJ | CAT

Pozrite siCAT S52 je odolný smartfón, ktorý mieri do civilného sveta

Smartfón môžete aj umyť v horúcej mydlovej vode a nič sa mu nestane. Plnohodnotná vodeodolnosť ho ochráni až do hĺbky 1,5 metra po dobu 35 minút. Novinka by nemala mať problém ani s vysokými tepelnými rozdielmi.

Zákazníci telefónov Cat potrebujú telefón, na ktorý sa môžu spoľahnúť, a to bez ohľadu na to, či pracujú v záchranných službách, ktoré nás udržiavajú v bezpečí, v nemocnici, kde je hygiena prioritou, alebo v stavebníctve, kde potrebujú telefón, ktorý je dostatočne odolný na to, aby vydržal každodennú prácu na stavenisku. Telefón Cat S42 je navrhnutý tak, aby bol úplne spoľahlivý a pracoval pre vás“, uviedol Peter Cunningham, viceprezident pre produktové portfólio skupiny Bullitt Group.

Smartfón beží na operačnom systéme Android 10 s aktualizáciou na verziu 11. Vo vnútri nájdeme 3 GB RAM a 32 GB úložisko s možnosťou rozšírenia cez microSD kartu. O výkon sa stará 1,8 GHz procesor Mediatek Helio A20 MT 6761D. Nechýba Bluetooth 5.0 či NFC.

ZDROJ | CAT

Pozrite siV Rusku testujeme odolný CAT S60 s termokamerou!

Na fotenie bude slúžiť zadný 13 Mpx snímač alebo predná 5 Mpx webkamera. Z predchádzajúcich modelov smartfónov CAT ostalo aj programovateľné tlačidlo Push to Talk, ktoré sa hodí na komunikáciu alebo pri núdzových situáciách.

Pokiaľ vás smartfón CAT S42 zaujal, cena je 249 €. Oproti ostatným smartfónom z dielne CAT ide o lacnejší model, ktorý síce neponúka žiadnu výraznejšiu funkciu (termokamera či niečo podobné), no za to ponúka slušné vlastnosti v podobe odolnosti a výdrže.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku