Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CAT S40 síce nie je najvybavenejší, ale vydrží toho skutočne veľa

CAT S40 síce nie je najvybavenejší, ale vydrží toho skutočne veľa
Zdroj | Caterpillar
Marek Šimunek
CAT S40 síce nie je najvybavenejší, ale vydrží toho skutočne veľa
Zdroj | Caterpillar
Zdroj | Caterpillar

Aj napriek tomu, že výrobca nový CAT S40 označuje ako svoju vlajkovú loď medzi Android smartfónmi, ponúkne po hardvérovej stránke prekvapivo slabšie špecifikácie ako minuloročný model S50.

CAT S40

POZRITE SI: Ešte lepší a ešte odolnejší CAT S50 má HD displej a 2 GB RAM

V čom však CAT S40 doslova exceluje, koniec koncov ako aj ostatné modely výrobcu, je jeho odolnosť. Tento model totiž spĺňa špecifikáciu IP68. Ak vám tieto čísla moc nehovoria, tak vedzte, že sa v tomto prípade jedná o smartfón, ktorý vydrží pády z výšky 1,8 metra, problém mu nerobí prach, či iný marast a dokonca bude naďalej fungovať ak ho ponoríte do vody o hĺbke jedného metra po dobu jednej hodiny.

CAT S40

Okrem toho si CAT S40 poradí aj s extrémnymi teplotami. Hravo ho môžete používať od -25 °C až po +55 °C. Ovládať ho môžete aj mokrými rukami, alebo priamo v rukaviciach.

Používateľov určite poteší kontrola vodeodolnosti, ktorá upozorní na to, ak poriadne nepripevníte kryt, pričom vám pomocou animácie ukáže aj to, kde kry netesní.

CAT S40

Operačným systémom novinky je Android 5.1, čo je možno aj dôvod prečo sa výrobca rozhodol použiť nie príliš výkonný hardvér. Srdcom tohto priateľa do nepohody je totiž štvorjadro Qualcomm Snapdragon 210, ktoré má k dispozícii 1 GB operačnej pamäte.

Integrovaná pamäť má kapacitu 16 GB, pričom nechýba možnosť jej rozšírenia pomocou microSD kariet až do veľkosti 64 GB. Prekvapením, alebo skôr sklamaním je 4,7“ IPS displej, ktorý ponúka rozlíšenie len qHD (540 x 960 px). Batéria s kapacitou 3 000 mAh však sľubuje pomerne dobrú výdrž.

CAT S40

CAT S40

Rozlíšenie integrovaného fotoaparátu na úrovni 8 Mpx síce neohúri, ale S40 aj tak nie je určený ako náhrada za kompaktný fotoaparát.

CAT S40 sa začne predávať koncom augusta, pričom jeho odporúčaná cena bude 439 eur.

Foto: CAT