Reklama

Casio to nevzdáva a prekvapuje smart hodinkami pre dobrodruhov

Zdroj | Casio
Richard Pliešovský
Zdroj | Casio
Zdroj | Casio

Inteligentné hodinky sú dnes pre mnohých používateľov absolútnou samozrejmosťou. Na trhu dominuje Apple, Samsung a Fitbit, no ich výrobcov je podstatne viac.

Napríklad také Casio. Spoločnosť, ktorá má vo výrobe hodiniek dlhoročné skúsenosti sa nedá zahanbiť ani dnes, keď je najväčší dopyt po inteligentných zariadeniach.

Casio predstavilo dva prírastky do série Rangeman: GPRH1000-9 a GPRH1000-1. Určené sú pre outdoorových nadšencov a športovcov. Už na prvý pohľad ukazujú ich odolnosť, ktorá je v kombinácii s ponúkanými funkciami vítaným osviežením v segmente odolných smart hodiniek.

Obsah pokračuje pod reklamou

Línia Rangeman G-Shock je navrhnutá tak, aby vydržala tvrdé podmienky, ponúka odolnosť proti nárazom, prachu, blatu a vode. Hodinky sú vybavené GPS a solárnym nabíjaním, takže budú spoľahlivými spoločníkmi v každom počasí.

Novinky podporujú 9 aktivít (vrátane plávania, behu, cyklistike a trekingu). Hodinky prinášajú údaje v reálnom čase, sú vybavené 6-timi senzormi, vrátane monitora srdcového tepu. Integrované GPS zaistí presnú lokalizáciu, meranie vzdialenosti a rýchlosti. Podsvietenie Super Illuminator LED zlepšuje čitateľnosť pri slabom osvetlení.

Oba modely sú prakticky totožné, líšia sa len farbami. Hodinky majú 92 g, veľkosť puzdra je 60,6 × 53,2 × 20,3 mm. Sú vodotesné so 200 m (20 barov), zmerajú barometrický tlak i nadmorskú výšku.

Casio myslí aj na životné prostredie. iPuzdro, rám i remienok sú vyrobené zo živice na biologickej báze, čo je materiál, ktorý pomôže znížiť negatívny vplyv na životné prostredie.

Modely GPRH1000-9 a GPRH1000-1 budú dostupné od budúceho týždňa, predobjednať si ich môžete už teraz. Na výber sú v žiarivej žltej a čiernej farbe, cena je určená na 500 dolárov, európske ceny zatiaľ nepoznáme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.