Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Casio ohlásilo dostupnejšie smart hodinky do prírody

Casio ohlásilo dostupnejšie smart hodinky do prírody
Zdroj | Casio
Viktor Šmidák
Casio ohlásilo dostupnejšie smart hodinky do prírody
Zdroj | Casio
Zdroj | Casio

Japonský výrobca elektroniky na trh uvádza lacnejší model svojich hodiniek do prírody. Casio WSD-F20A pritom nemajú výrazne menej funkcií ako drahší model.

Casio na začiatku minulého roka predstavilo prvé smart hodinky s operačným systémom Android Wear 2.0. Tie zaujali už na prvý pohľad, no určené neboli pre každého. Cieľovú skupinu si našli v používateľoch, ktorí majú radi aktívny životný štýl, čomu naznačovali aj parametre. Nechýbalo GPS, kompas, výškomer či barometer. Hodinky ale atakovali hranicu 500 dolárov, ktoré nechcel zaplatiť každý.

Výrobca preto prichádza s aktualizovaným modelom Casio WSD-F20A, ktorý zachoval mnoho funkcií zo staršej generácie, no zároveň znížil cenu.

Zdroj | Casio

Novinka ponúkne 1,32-palcový displej s rozlíšením 320 x 300. Keďže sa ale jedná o hodinky do prírody, Casio prišlo s vylepšovákom. WSD-F20A má totiž dve vrstvy displeja, z ktorých jedna je farebná a druhá čiernobiela. Využívané budú v závislosti od toho, či používateľ práve potrebuje napríklad presné údajne z máp na farebnom displeji alebo mu stačí zobraziť čas v jednoduchších farbách.

Zdroj | Casio

O odolnosť sa bude starať mohutná konštrukcia s množstvom ochranných prvkov. Hodinkám tak nebude robiť problém nielen voda až do hĺbky 50 metrov, ale aj občasný pád či náraz, a to vďaka vojenskému štandardu MIL-STD-810G.

Samotná spoločnosť je na ďalšie detaily skúpa. V tlačovej správe už potom spomína len to, že Casio WSD-F20A disponuje digitálnym kompasom, úsporným GPS modulom, výškometrom, barometrom a meračom telesných aktivít. Na aktiváciu hlasového asistenta či volanie poslúži zabudovaný mikrofón. Výrobca tiež neuvádza ani detaily o výdrže batérie či aký procesor v hodinkách použil.

Zdroj | Casio

Nové smart hodinky samozrejme spolupracujú i s aplikáciou. Tá vie zobraziť zozbierané údaje v pekných grafoch. Hodinky sa ale zaobídu i bez nej.

Casio WSD-F20A sa začnú predávať s operačným systémom Wear OS 2.0 v Spojených štátoch amerických za cenu 399 dolárov. To je presne o sto dolárov menej oproti minuloročnému modelu. Hodinky budú na začiatku predaja, 1. mája, dostupné len v USA, neskôr by sa mali dostať i do celého sveta.