Reklama

Casio Exilim EX-H5: stabilizácia na prvom mieste

Števo Porubský

Japonský výrobca spotrebnej elektroniky najrôznejšieho druhu pred nedávnom predstavil zaujímavý kompakt vybavený mechanickou stabilizáciou snímača, HD videom a 10-násobným zoomom.

 Casio Exilim EX-H5

Nový kompakt z radu Exilim prináša medzi digitálne kompakty novinku v podobe stabilizácie obrazu pomocou CCD shift technológie. Tá zabraňuje nežiaducim pohybom pri fotografovaní neustálym vyvažovaním obrazového snímača. Ten má mimochodom rozlíšenie 12,1 Mpx s maximálnym ISO 3 200. Snímaný obraz sa na čip dostáva cez širokouhlý objektív začínajúci na 24 mm (ekvivalent). Okrem toho ponúka aj 10-násobný optický zoom (240 mm) čo je na kompakt pomerne dosť. Srdcom novinky je EXILIM Engine 5.0 procesor pre vraj dokonalejšie spracovanie obrazu a krajší výsledok.

Casio Exilim EX-H5

Hľadáčikom je 2,7-palcový (69 mm) LCD displej. Samozrejmosťou sú režimy ako iAuto, Landscape, Make-up či Art Shot. Výrobca sa v tlačovej správe pochválil vylepšenou funkciou Dynamic Photo pre dodatočné spájanie fotografií. Pre dovolenkového fotografa je to ideálna funkcia na vtipné fotografie z dovolenky či rodinných osláv. Model EX-H5 disponuje aj nahrávaním videa v maximálnom rozlíšení 1 280 x 720 b. pri 30 fps. Full HD teda chýba, no aj HD video s dobrým spracovaním ho môže plnohodnotne nahradiť a pritom z SDHC karty si až tak veľa miesta nezoberie. Novinka sa na trhu objaví počas leta za cenu okolo 199 €. V ponuke bude v troch farbách – striebornej, červenej alebo čiernej.

Casio Exilim EX-H5

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.