Reklama

Casio Exilim EX-H20G: kompakt s hybridným GPS

Drahomír Piok

Casio ponúka ako prvý na svete fotoaparát, ktorý zistí vašu aj bez satelitov. Je to skvelý spoločník na cesty vybavený 10x optickým zoomom, 3,0“ LCD displejom a 14,1 Mpx CCD snímačom. Pre cestovateľov automaticky synchronizuje čas s daným časovým pásmom. Môže tiež zaznamenávať HD video v 720p.

 Casio Exilim EX-H20G

Unikátny hybridný systém GPS v tomto fotoaparáte vie určiť polohu aj bez priameho signálu. Softvér dokáže určiť vašu aktuálnu polohu pomocou posledných súradníc, ktoré zaznamenal GPS signál a z údajov o triangulácií pohybových senzorov a akcelerometra. Okrem týchto funkcií má uložené informácie o 10 000 rôznych miestach, kde sa dajú zachytiť prekrásne scenérie, pričom fotoaparát  sám upozorní, že sa nachádzate pri jednom z nich. H20G nahráva záznam v HD kvalite (720p) s rýchlosťou 30 fps. Je vybavený 3“ TFT LCD displejom s rozlíšením 960 x 480 bodov. Vstavaný 1/2,3“ CCD snímač zachytí snímky s rozlíšením 14,48 milióna pixlov. Objektív s 10-násobným optickým zoomom má stabilizáciu obrazu, pričom ponúka aj 15x digitálny zoom, kde by sa nemala strácať kvalita fotografie. Samozrejmosť je autofókus, makro režim alebo ručné zaostrovanie.

 Casio Exilim EX-H20G

Automatická funkcia Auto Premium má pomôcť ku kvalitným fotografiám len jednoduchým stlačením tlačidla. V rôznych podmienkach sa prispôsobuje zanalyzovaním scény, osvetlenia, pohybu či je práve používaný statív a podobne. Z bežných funkcií, ako detekcia tváre, pribudla napríklad aj užitočná vstavaná funkcia panoráma, ktorá už podľa názvu umožní 360° fotografie. ISO citlivosti sa pohybuje minimálne od ekvivalentu 80 až po maximálne ISO 3 200. Akceptované karty, kde si môžeme ukladať spomienky sú SD, SDHC a dokonca aj najnovšie SDXC. Takto zachytené zážitky môžete prezentovať na TV obrazovke pomocou HDMI alebo AV konektora. Do počítača sa pripojí klasicky USB výstupom. Fotoaparát ma hmotnosť 216 g s Li-Ion batériou a jeho rozmery sú 103 x 68 x 29 mm. Na pultoch v obchodov by sme ho mali nájsť za 300 € a to už tento november.

Casio Exilim EX-H20G

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.