Reklama

Čas na upgrade? Apple Watch Ultra vs Ultra 2

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Len rok boli na výslní a už ho nahrádza ďalší model. Hodinky Apple Watch Ultra 2 boli predstavené v utorok večer nášho času, no namiesto ovácií zožali skôr rozpaky.

Prečo? Nuž preto, lebo ide skôr o drobné zmeny, ktoré by bežne nemali byť dôvodom na vydanie novej verzie. Apple má svoj plán a my mu do karát nevidíme. Napriek tomu sme to my, kto má peňaženky v ruke a rozhoduje, čo si za svoje peniaze kúpi.

Máte staršie Apple Watch a rozmýšľate, či „ísť“ do nového modelu? Pripravili sme pre vás niekoľko dôležitých technických údajov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. V predchádzajúcom článku sme porovnávali základné modely Apple Watch 7 vs 8 vs 9. V nasledujúcich riadkoch si môžete pozrieť rozdiely medzi prémiovými Ultra.

Obsah pokračuje pod reklamou

Porovnanie modelov:

Apple Watch UltraApple Watch Ultra 2
Displej49 mm, 410 x 502 px, 1,92″ LTPO OLED, dotykový, zafírové sklíčko.49 mm, 410 x 502 px, 1,92″ LTPO OLED, dotykový, zafírové sklíčko.
MateriályTitánové puzdro, tri možnosti remienkov.Titánové puzdro, tri možnosti remienkov.
ProcesorApple S8, 64-bitov, 2-jadrový neural engine.Apple S9. 64-bitov, 4-jadrový, neural engine.
Pamäť32 GB.64 GB.
KonektivitaOptický HR, barometer, kompas, výškomer, Pulse Ox, teplota pokožky, teplota vody, hĺbkomer.Optický HR, barometer, kompas, výškomer, Pulse Ox, teplota pokožky, teplota vody, hĺbkomer.
Batéria36 hodín, úsporný režim 60 hodín.36 hodín, úsporný režim 72 hodín.
Rozmery49 x 44 x 14,4 mm a 61,3 g.49 x 44 x 14,4 mm a 61,4 g.
Maximálny jas displeja2 000 nitov.3 000 nitov.
Cena999 €.899 €.
Spustenie predajaOktóber 2022.September 2023.

Pre koho sú určené Apple Watch Ultra 2?

Jasnejší displej

Pôvodná generácia Apple Watch Ultra bola uvedená na trh s excelentným displejom s jasom 2 000 nitov. Ultra 2 však láme rekordy, ponúka jas až 3 000 nitov.

Väčší výkon

Najväčšou novinkou v Apple Watch Ultra 2 je výkonný čip Apple S9. Výrobca tvrdí, že dôjde k výraznému zlepšeniu rýchlosti a odozvy hodiniek. Je však možné, že rozdiel v pri bežnom používaní v prvých rokoch ani nezaznamenáte.

Zdroj | Apple

Životné prostredie

Nové Ultra sú vyrobené z titánu, ale na rozdiel od prvej generácie sa skladá z 95 % recyklovaného titánu. K tomu Apple ponúka remienky ako Alpine Loop, alebo Trail Loop, čiže takto realizujete (takmer) uhlíkovo neutrálny nákup.

Lepšia cena

Zaujímavé je, že v ére všadeprítomného zdražovania Apple nepristúpil na takúto ľahkú hru. Jeho nový model prémiových hodiniek je o rovných 100 € lacnejší, ako minuloročné Apple Watch Ultra. Práve toto je zrejme najpádnejší dôvod pre to, aby ste kúpili nové Ultra 2. Pravdaže, ak máte prvú generáciu, kúpa „dvojky“ nedáva zmysel.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.