Reklama

Capture Camera Clip System drží vašu zrkadlovku vždy poruke

Števo Porubský

Ak vlastníte digitálnu alebo klasickú zrkadlovku, určite sa aj vám stalo, že vám v istých chvíľach (turistika, prechádzky, prehliadky mesta…) poriadne zavadzala len tak zavesená na krku. Osobne to riešim neustálym držaním v ruke alebo odložením do kapsy na pleci. Ani jedno riešenie však nie je až taká výhra. Nový systém uchytenia na opasok vyzerá byť tým najlepším riešením.

 Capture Camera Clip System

Capture Camera Clip System rieši problém, ktorý majú mnohí majitelia zrkadloviek – „hompáľajúce“ sa zariadenie na krku, ktoré často zavadzia. Systém neustáleho držania v pravej ruke je tiež obmedzením, hlavne keď občas potrebujete na niektoré úkony obe ruky. Odloženie do kapsy na pleci tiež nie je riešením, pretože vám môže uniknúť najkrajšia momentka dňa. Dizajnér a inžinier Peter Dering pravdepodobne tiež bojoval s týmto problémom a rozhodol sa navrhnúť riešenie. To tiež nie je dokonalé, pretože potrebujete mať neustále opasok okolo pása, ale je asi tým najvhodnejším, aké som osobne za posledné obdobie videl.

Capture Camera Clip System

Výhodou je, že systém „drží“ fotoaparát veľmi pevne, ale zároveň je vždy poruke. Zároveň si ho pravou rukou môžete chrániť v preplnených či inak obmedzených priestoroch. Capture Camera Clip System sa skladá z dvoch častí – jedna sa upevňuje na opasok, druhá zas na telo fotoaparátu, konkrétne úchyt statívu. Obe časti do seba potom zapadajú jednoduchým úchytom, ktorý je poistený zámkom s tlačidlom pre rýchle uvoľnenie a otočným systémom pre prípad neúmyselného stlačenia tlačidla. Určite si pozrite aj video pod článkom a uvidíte, ako jednoducho si dizajnér poradil so spomínaným problémom. Čo však vyzerá jednoducho, to tvorcovi trvalo niekoľko rokov testovania a vylepšovania. Systém by sa mal dostať do predaja v USA v priebehu júla za cenu okolo 70 USD, teda okolo 50 €.

Capture Camera Clip System

Foo: Peter Dering/Capture Camera Clip System

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.