Canvas je unikátny audio podstavec pod LG OLED televízory

ZDROJ | Canvas

Zariadenie prináša fanúšikom filmov, hier a hudby zvuk s kvalitným, realistickým 3D zvukom. Vymeniteľné panely umožnia vytvoriť dokonalú farebnú kombináciu a nebudú dizajnovo rušiť.

Canvas vyzerá na prvý pohľad len ako veľký farebný stojan pre televízor, ktorý mu dodáva na elegancii. Ide však o reproduktorový stojan, ktorý ozvučí miestnosť kvalitným zvukom porovnateľným z HiFi zariadení.

ZDROJ | Canvas

Čelná doska sa dá odnímať a vymieňať farby tak, aby ladili s interiérom.

ZDROJ | Canvas

Canvas má hmotnosť 18 kg s dvoma šesťpalcovými reproduktormi SB Acoustic, ktoré prenášajú basy a stredy. Ďalšia dvojica reproduktorov sú výškové, tiež od SB Acoustic.

ZDROJ | Canvas

O výkon sa stará 4-kanálový 200-wattový zosilňovač s frekvenčným rozsahom 30 Hz až 20 kHz. Bassreflexová skriňa má objem solídnych 30 litrov.

Jedinečný tvar krytu nenaznačuje, že vo vnútri je ukrytý výkonný systém reproduktorov. ZDROJ | Canvas

Hodnoverný stereo zvuk zabezpečuje zvukový filter BACCH 3D, ten sa používa napríklad v reproduktoroch Jamawone Jambox pod označením LiveAudio. Vďaka filtru dostane používateľ špičkový zvuk, ktorý by mal uspokojiť aj naozajstných audio nadšencov. Môže slúžiť ako náhrada za oveľa drahší samostatný HiFi systém.

Vytvorili sme reproduktor, ktorý je fyzicky spojený s televízorom, pričom sme ich zlúčili do jednej bezproblémovej jednotky.

Pripojenie k televízorom zabezpečuje HDMI-ARCHÍV, alebo pripojenie cez optický kábel. Bezdrôtový prenos zvuku podporuje AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, Sonos Connect, Tidal, Bluetooth a DLNA. Okrem toho je k dispozícii análógové pripojenie.

Pozrite siLG ukázalo až 88-palcový OLED televízor s 8K rozlíšením

Ako najväčšia nevýhoda tohto zvukového systému je, že Canvas sa navrhol len pre televízory LG OLED B a C modelov z rokov 2016 až 2019. Nepodporuje teda ani špičkové televízory LG, vrátane zakriveného modelu série C z roku 2016. Spoločnosť chce riešiť tento nedostatok s kompatibilitou pridaním konzoly, ktorá sa pripevní na stenu. Takto však používateľ príde o čistý a elegantný dizajn.

ZDROJ | Canvas

Menší model Canvas pre 55-palcové televízory (OLED55B6, OLED55B7, OLED55C7, OLED55B8, OLED55C8, OLED55B9, OLED55C9) stojí 999 dolárov. 65-palcový výjde na 1 099 dolárov (pre modely OLED65B6, OLED65B7, OLED65C7, OLED65B8, OLED65C8, OLED65B9, OLED65C9).

Spoločnosť chce peniaze na výrobu získať pomocou crowdfundingovej kampane, ktorá sa má rozbehnúť v októbri. Konečná cena tak môže byť ešte vyššia.

ZdrojCanvas Audio

Komentáre k článku