Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canoo - elektromobily ako predplatná služba

Canoo - elektromobily ako predplatná služba
Zdroj | Canoo
Michal Spiegel
Canoo - elektromobily ako predplatná služba
Zdroj | Canoo
Zdroj | Canoo

Žijeme v dobe, kedy platíme predplatné takmer za všetko – na filmy a seriály máme Netflix, na hry PlayStation Plus a na hudbu Spotify. Nový start-up Canoo chce pýtať predplatné aj za elektromobily.

Canoo vznikol premenovaním firmy EVelozcity, ktorá sa už dlhšie venuje vývoju elektromobilov. Pôjde o tzv. butikovú značku, ktorá sľubuje štyri elektromobily určené do miest.

Zdroj | Canoo
Pozrite si

Apple údajne pripravuje hernú predplatnú službu

Má ísť o lifestyle vozidlo, osobné vozidlo pre dochádzajúcich, vozidlo na vyzvanie a vozidlo pre logistiku dodávok poslednej míle. Je to posledný úsek distribúcie tovaru medzi firmou a konečným spotrebiteľom tovaru alebo služby, kde príjemca prijíma tovar doma alebo na dohodnutom mieste.

Čo sa týka dojazdu, Canoo hovorí o približne 480 kilometroch na jedno nabitie. Základ vozidiel má byť rovnaký a meniť sa bude iba vrchná časť, aby sa zredukovali náklady na vývoj.

Čo sa týka dostupnosti, prvý model by mal byť dostupný v USA začiatkom roku 2021. Firma Canoo tiež sľubuje nový prístup v oblasti dizajnu auta. Vozidlá majú byť minimalistické s maximálnym dôrazom na interiér. Samotný infotainment systém má byť prepojený s už existujúcimi digitálnymi službami zákazníka, ktoré má vo svojom smartfóne, aby bol ľahký na orientáciu.

Zdroj | Incipio
Pozrite si

Viete, koľko platíte za digitálne predplatné? Výsledná suma vás zrejme prekvapí

Za Canoo tiež stoja zaujímavé mená, ktoré pristúpili do rozširujúcej sa firmy. Príkladom je Clemens Schmitz-Justen, bývalý prezident BMW Manufacturing LLC či James Cox z Uberu.

Stále je otázne, ako bude fungovať predplatné a celkový biznis model firmy. Z oficiálnej tlačovej správy vyplýva, že Canoo bude fungovať na 100-percentom modeli predplatného, ktorý bude zabezpečený Blockchain technológiou. Predplatné si budete môcť zaplatiť na jeden mesiac ale aj na 10 rokov. Sme veľmi zvedaví, aké ceny Canoo nastaví a či bude tento zaujímavý model podnikania úspešný.

Zdroj