Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon X MARK I MOUSE: kalkulačko-klávesnico-myš!

Canon X MARK I MOUSE: kalkulačko-klávesnico-myš!
Števo Porubský
Canon X MARK I MOUSE: kalkulačko-klávesnico-myš!

Japonský Canon nedávno predstavil spolu s množstvom bežných kalkulačiek aj túto zaujímavú počítačovú myš, na tele ktorej je integrovaná kalkulačka s malým displejom, pričom poslúži aj ako doplnok k bežnej klávesnici.

 Canon X MARK I MOUSE

X MARK I MOUSE je akýsi produkt 3v1. Canon sa pochválil, že ide o spojenie klasickej série X svojich stolných kalkulačiek, počítačovej bezdrôtovej myši a numerickej klávesnice. Práve tá býva častým dôvodom, prečo bývajú v kanceláriách notebooky „dovybavené“ klasickou klávesnicou s numerickou časťou. Táto zaujímavá myška by mala tento problém vyriešiť, pričom ponúka klasické ovládanie ako bežná laserová myš (1 200 dpi). S počítačom komunikuje cez Bluetooth 2.0 a funkcie kalkulačky, resp. numerickej klávesnice je možné jednoducho zablokovať.

Canon X MARK I MOUSE

Canon sa zároveň nechal počuť, že novinka je vyrobená z recyklovaných častí kopírok Canon a špeciálny systém riadenia napájania zase bráni zbytočnej spotrebe energie. Model X MARK I MOUSE je plne kompatibilná s OS Windows a Mac OS. Novinka sa bude na trh dodávať v lesklej bielej alebo čiernej úprave. Cenu ani dostupnosť výrobca zatiaľ neprezradil.