Reklama

Canon X MARK I MOUSE: kalkulačko-klávesnico-myš!

Števo Porubský

Japonský Canon nedávno predstavil spolu s množstvom bežných kalkulačiek aj túto zaujímavú počítačovú myš, na tele ktorej je integrovaná kalkulačka s malým displejom, pričom poslúži aj ako doplnok k bežnej klávesnici.

 Canon X MARK I MOUSE

X MARK I MOUSE je akýsi produkt 3v1. Canon sa pochválil, že ide o spojenie klasickej série X svojich stolných kalkulačiek, počítačovej bezdrôtovej myši a numerickej klávesnice. Práve tá býva častým dôvodom, prečo bývajú v kanceláriách notebooky „dovybavené“ klasickou klávesnicou s numerickou časťou. Táto zaujímavá myška by mala tento problém vyriešiť, pričom ponúka klasické ovládanie ako bežná laserová myš (1 200 dpi). S počítačom komunikuje cez Bluetooth 2.0 a funkcie kalkulačky, resp. numerickej klávesnice je možné jednoducho zablokovať.

Canon X MARK I MOUSE

Canon sa zároveň nechal počuť, že novinka je vyrobená z recyklovaných častí kopírok Canon a špeciálny systém riadenia napájania zase bráni zbytočnej spotrebe energie. Model X MARK I MOUSE je plne kompatibilná s OS Windows a Mac OS. Novinka sa bude na trh dodávať v lesklej bielej alebo čiernej úprave. Cenu ani dostupnosť výrobca zatiaľ neprezradil.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.