Reklama

Canon PowerShot SX150 IS: prerastený kompakt pre rodiny?

Števo Porubský

Japonský Canon predstavil pomerne veľký kompakt radu PowerShot, ktorý ponúka 12-násobný zoom a 14,1 Mpx snímač. Prečo je ale tak mohutný, keď model PowerShot SX230 HS má väčší zoom a menšie telo (Canon PowerShot SX230 HS: kópia s Full HD a GPS)? Hlavným lákadlom bude aspoň cena.

 Canon PowerShot SX150 IS

Novinka série PowerShot je poriadny kus stroja. Jeho rozmery sú 113 x 73 x 46 mm a hmotnosť presahuje 300 gramov! To je už poriadny kompakt. Oproti modelu PowerShot SX230 HS je to značný rozdiel. Hlavným lákadlom novinky by mala byť nielen cenovka, ale i 14,1 Mpx CCD snímač, procesor DIGIC 4 a 12-násobný optický zoom. Samozrejmosťou je stabilizácia obrazu nazvaná Inteligentná stabilizácia, ktorá vyhodnocuje podmienky snímania a snaží sa stabilizovať záber do čo najvyššej miery. V prípade natáčania videa dokonca pomôže tzv. Zosilnený IS určený práve na video požičaný z kamier Canonu.

 Canon PowerShot SX150 IS

Menej skúseným sa hodí režim Smart Auto, ktorý z 32 typov scén vyhodnotí ten najvhodnejší typ a vy sa nemusíte starať o nič. Len namieriť a stlačiť spúšť. Maximálnym začiatočníkom SX150 IS ponúka aj režim Easy. Pokročilejším fotografom novinka ponúka aj manuálne režimy P, A, S, M. Hľadáčikom je ako inak LCD displej s uhlopriečkou 3 palce a rozlíšením slabších 230 tisíc bodov. Vo výbave nechýbajú ani filtre (rybie oko, miniatúra, mono…), samozrejmosťou je i video, no len v HD rozlíšení, teda 1 280 x 720 bodov a stereo zvukom. Novinka podporuje i SDXC pamäťové karty, takže miesta budete mať vždy dostatok. Cenu výrobca zatiaľ neprezradil, no veríme, že vzhľadom na výbavu a zameranie bude dostatočne prijateľná.

 Canon PowerShot SX150 IS

Foto: Canon

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.