Reklama

Canon PowerShot S95: malý, ale výkonný!

Števo Porubský

Novinka z dielne japonského Canonu prichádza spoločne so špičkovým modelom EOS 60D (Canon EOS 60D: klasik s výklopným displejom a SDXC slotom). Novinka prichádza ako kompakt pre pokročilejších fotografov, ktorým ponúkne manuálne nastavenia a vraj špičkový obraz v zhoršených svetelných podmienkach.  

 Canon PowerShot S95

Nový kompakt zo série PowerShot S je priamym nástupcom modelu S90, ktorý ako jeden z mála kompaktov ponúkal ovládací prstenec objektívu pre manuálne doostrovanie. Novinka je však o niečo prepracovanejšia, pričom ponúka CCD čip s rozlíšením 10 MPx a procesorom Digic 4. To však nie je všetko. Nový PowerShot prichádza s objektívom Canon HS so svetelnosťou len f/2.0 a 3,8x zoomom (28 – 105 mm) a tak sa skutočne aj v zlých svetelných podmienkach fotograf doslova vyzabáva. Rovnako kreatívne zábery môže robiť aj v bežných svetelných podmienkach. Výrobca tiež uvádza, že novinka je prvým kompaktom, ktorý ponúkne hybridnú technológiu stabilizácie obrazu.

 Canon PowerShot S95

PowerShot S95 má rozmery len 99,8 x 58,4 x 29,5 mm a hmotnosť 193 gramov. Oproti predchodcovi tak o niečo schudol. Rovnako vie vytvárať snímky aj do RAW módu a hodnotou ISO do 3 200, resp. ISO 12 800 pri rozlíšení 2,5 Mpx. Pri slabom osvetlení pomôže aj režim Low Light.  Nový režim Tracking AF (AF so sledovaním objektu) by mal uľahčovať fotografovanie pohybujúcich sa objektov či tvorbu kreatívnych kompozícií. Podľa pripomienok užívateľov k predchádzajúcemu modelu bol podľa výrobcu prepracovaný multifunkčný otočný ovládač. Rozšíril sa o lepší zaisťovací mechanizmus, ktorý bráni nechceným zmenám nastavení počas fotografovania. Ako hľadáčik slúži 7,5 cm (3,0”) displej PureColor II G LCD so 461 000 bodmi a je vybavený vrstvou z temperovaného skla, ktorá zabezpečuje väčšiu odolnosť, vyšší kontrast, širší pozorovací uhol a lepšiu viditeľnosť za jasného počasia. Samozrejmosťou je aj video, v tomto prípade v progresívnom HD (720p) pri 24 fps. Cenu ani dostupnosť výrobca zatiaľ nezverejnil.

Canon PowerShot S95

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.