Canon PowerShot PX – fotoaparát, ktorý vyzerá ako bezpečnostná kamera?!

ZDROJ | Canon

Japonský Canon prekvapil novým modelom zo série PowerShot. Ak by ste čakali funkciami nabitý kompakt, sklamem vás. Canon predstavil model PX, ktorý vyzerá ako bezpečnostná kamera do domácnosti. Škoda len, že nemá zároveň aj funkciu bezpečnostnej kamery.

ZDROJ | Canon

Canon o novinke píše: „Smart funkcie prístroja PowerShot PX, ako je automatické fotografovanie a filmovanie, sú najnovším výsledkom dlhodobého úsilia spoločnosti Canon o pokroky v oblasti obrazovej techniky.“ Na inom mieste Canon dodáva: „Vďaka PoewrShot PX môžu rodiny prežívať naplno každý okamih a zároveň ho zaznamenať bez toho, aby ktokoľvek musel stáť za objektívom.“

V skratke povedané, ide o fotoaparát, ktorý sám zhotovuje fotky a videá bez toho, aby ste ho museli držať. Na toto ale dokáže poslúžiť aj bežný fotoaparát a statív. Unikátne na novinke je to, že fotky a videá robí automaticky, alebo pomocou hlasového pokynu. Inak sa od bežného fotoaparátu neodlišuje. Iba ak tvarom a výbavou. A vlastne všetkým. Tak postupne.

ZDROJ | Canon

Už v úvode spomínaný dizajn bezpečnostnej kamery nie je náhodný. PowerShot PX je presne taký. Má kruhovú podstavu, aby sa vedel príp. aj otočiť, v prednej časti valca je veľká optika, ktorá je schopná sa horizontálne otáčať pre zachytenie záberov z lepších uhlov. Maximom je 110°, v prípade otáčania tela je to 340°. Objektív má rozsah na úrovni 19 – 57 mm v prepočte na kinofilm. Svetelnosť známa nie je.

Na tele je nielen slot na microSD kartu, ale aj USB-C port na nabíjanie batérie. Vo výbave nechýbajú ani Wi-Fi 4 a Bluetooth 4.1 modul na spojenie so smartfónom (Android aj iOS), cez ktorý sa aparát nastavuje, ale aj ovláda. Telo má rozmery 81,9 x 56,4 mm, hmotnosť je 170 gramov. Batéria vo vnútri má vydržať maximálne 5 hodín snímania. Koľko je to záberov ale Canon nešpecifikuje.

Vo vnútri je osadený len 11,7 Mpx CMOS snímač veľkosti iba 1/3″, ktorý je schopný nahrávať aj Full HD videá pri 60 fps. Výsledkom tak budú zábery podobné fotkám a videám z smartfónu nižšej strednej triedy. Canon ale dodáva: „Vďaka funkcii inteligentného rozpoznávania tváre dokáže PowerShot PX automaticky vyhľadávať vašich blízkych a udržiavať ich v zábere. Zachytí teda aj jedinečné okamihy, ktoré by inak mohli oku fotografa uniknúť.“ 

To najhoršie je ale cena. Tú Canon výrazne prestrelil, za fotoaparát v tvare bezpečnostnej kamery si pýta 469 €.

ZDROJ | Canon

 

ZdrojCanon

Komentáre k článku