Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon PowerShot G7 X Mark III pre vlogerov zvláda aj video na výšku

Canon PowerShot G7 X Mark III pre vlogerov zvláda aj video na výšku
Zdroj | Canon
Števo Porubský
Canon PowerShot G7 X Mark III pre vlogerov zvláda aj video na výšku
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Canon dnes prekvapil dvojicou nových kompaktov pre náročnejších zo série PowerShot. Novinka s označením Canon PowerShot G7 X Mark III je prvým modelom výrobcu, ktorý dokáže natáčať video aj na výšku pre sociálne siete. Aj samotný Canon priznáva, že ide o model pre vlogerov.

Za stabilizovaným objektívom s rozsahom 24 – 100 mm a so svetelnosťou f/1,8 – f/2,8 je uložený 1-palcový CMOS snímač s rozlíšením 20,1 Mpx. Na tak malý snímač je to dosť, no stále ide o 4-násobnú veľkosť oproti bežným snímačom v kompaktoch (1/2,3″). Vďaka tomu sú jednotlivé pixely väčšie a dokáže na ne dopadať viac svetla. Plusom je aj svetelný objektív, ktorý dotvorí aj želaný bokeh.

Zdroj | Canon

Citlivosť snímača výrobca udáva na ISO 125 – ISO 12 800, resp. ISO 25 600 v rozšírenom režime. Na ostrenie novinka používa AiAF s 31 ostriacimi bodmi s možnosťou sledovania tváre, alebo objektu. K dispozícii je aj funkcia AF+MF, teda autofókus s možnosťou manuálneho doostrenia. Kompenzácia expozície je +/-3EV. Rýchlosť uzávierky je od 1/25600 sekundy (elektronická) po 30 sekúnd.

Zdroj | Canon

Novinka pracuje na procesor DIGIC 8, ktorý Canon používa aj vo výkonných zrkadlovkách. Ten G7 X Mark III dodáva dostatok výkonu na 8, resp. 20 fps snímanie v plnom rozlíšení (s a bez C-AF). Buffer má dostatok miesta na 89 záberov v C-RAW, alebo 55 v RAW, alebo 118 v JPEG. G7 X Mark III má aj režim 30 fps snímania v RAW, ktorý uloží do 70 záberov.

Na ovládanie sa prevažne bude používať dotykový displej, ale aj prstenec okolo objektívu. Tomu je možné nastaviť rôzne funkcie. Displej má 3 palce, VGA rozlíšenie a je plne výklopný.

Zdroj | Canon

Samozrejmosťou je aj možnosť natáčania 4K Ultra HD videí pri 30 fps aj s HDR, resp. Full HD pri 120 fps. Vďaka tomu, že ide o sériu PowerShot, je možné ovládať nastavenie expozície aj vo videu. Maximom pre 4K UHD je 9:59 min. záznamu, v prípade Full HD je to polhodina bez jednej sekundy. Dáta sa ukladajú na SDXC kartu.

Samozrejmosťou pre vlogerský aparát je aj možnosť Wi-Fi a Bluetooth pripojenie. Cez Bluetooth je pritom možné byť neustále pripojený k appke Canon Camera Connect, cez ktorú je možné novinku nielen ovládať, ale aj posielať multimediálny obsah do sveta, teda aj na sociálne siete.

Pre PowerShot G7 X Mark III je novinkou možnosť live streamingu videa na YouTube.

Plusom je USB-C port, ktorý dokáže nabíjať aj batériu. Tá má totiž iba 1 250 mAh. Na jedno nabitie má zvládnuť 265 záberov (CIPA). Pod krytom je aj microHDMI port, na opačnej strane je 3,5 mm audio port na mikrofón.

Rozmery novinky sú vcelku príjemné – 105,5 x 60,9 x 41,4 mm. Hmotnosť je okolo 300 gramov. Canon PowerShot G7 X Mark III by sa mal predávať už čoskoro s cenou 789 €.

Zdroj | Canon
Zdroj