Reklama

Canon Legria HF R: v jednoduchosti je krása

Drahomír Piok

Canon uvádza do predaja jednoduché videokamery s Full HD rozlíšením. Sú veľmi kompaktné, ľahko použiteľné a nenáročné na ovládanie. Kamera je určená hlavne pre „kameramanov“ nováčikov, ktorí doteraz zachytávali svoje video spomienky na mobily alebo kompaktné fotoaparáty. Všetky tri nové kamery z radu Legria – HF R28, HF R26 a HF R206, sú na vlas rovnaké, majú tie isté funkcie, rozdiely nájdeme iba v použitých pamäťových moduloch.

Canon Legria HF R

Kamery majú jednoduchý dizajn, ktorý neobsahuje priveľa ovládacích prvkov, aby sa v nich zorientoval aj úplný začiatočník. Vyberať si budete môcť z troch rôznych odtieňov, čiernej, červenej a sivej. Aj keď Canon vsadil u týchto kamier na jednoduchosť, našťastie nezabudol na kvalitu videozáznamu. Iste, nemôžete čakať kvalitu, ktorá by sa porovnávala s nedávno predstavenou Legriou HF G10 alebo profi kamerami XF 105 a XF 100. Na svoju triedu sú vybavené slušným Full HD CMOS čipom s rozlíšením 3,2 Mpx, ktorý s objektívom Canon HD poskytuje zvýšený výkon v tmavom a neosvetlenom prostredí. Začiatočníkom dobre poslúži aj funkcia Smart Auto, kde sa kamera jednoduchým stlačením automaticky prispôsobí aktuálnym podmienkam a vyberie jeden z 38 rôznych režimov.  Režim Tele Macro dokáže zaostriť na predmety, ktoré sú minimálne 40 cm od objektívu.

Canon Legria HF R

Procesor DIGIC DV III zabezpečuje dostatočný výkon a spracovanie dát pre rýchlosť 24 Mb/s . Vzdialené objekty si priblížime 28-násobným zoomom a uvidíme ich na 3“ LCD panely s úpravou proti odleskom.  Displej je dotykový a k dispozícií budeme mať aj trošku netradičné príslušenstvo ku kamerám, tzv. stylus. Totiž videá natočené vo video kamere pôjdu ihneď upravovať pomocou jednoduchého preinštalovaného editora. Pôjde s ním dopisovať rôzne texty, pridávať jednoduché animácie, ale skôr si myslím, že také niečo sa bude používať iba v núdzi alebo vôbec. Kamera ďalej obsahuje dynamický stabilizátor videa, detekciu tvárí pri fotografovaní, zostávajúcu výdrž batérie zobrazuje na displeji, užitočnú konverziu HD videa na SD, HDMI konektor a softvér Pixela, ktorý slúži na odovzdávanie videí priamo na YouTube. Video záznam sa ukladá na SDXC karty, pre ktorú má kamera vyhradené dve miesta. Pri zaplnení jednej plynulo prechádza nahrávanie na druhú kartu. Jediné rozdiely medzi kamerami sú, že Legria HF R28 má 32 GB interne pamäte, HF R26 má 8 GB internej pamäte a Legria HF R206 si ukladá záznam iba na pamäťové karty. Presné informácie o nasadení do predaja a o ich cenách nám Canon neprezradil.

Canon Legria HF R

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.