Reklama

Canon IXUS 210: dotykový displej a 14,1 Mpx

Števo Porubský

Canon vrámci svojej jarnej nádielky nových modelov predstavil aj dotykový kompakt radu IXUS. Novinka je opäť nasledovníkom modelu 200, ponúkne 14,1 Mpx senzor, veľký dotykový displej, procesor DIGIC 4 a mnoho funkcií z modelu PowerShot SX210 IS.

 Canon IXUS 210

Štýlová novinka očarí svojimi krivkami i farebnými možnosťami. Na snímanie obrazu slúži 14,1 Mpx snímač s procesorom DIGIC 4. Nechýba ani optický päťnásobný zoom, optický stabilizátor a množstvo doplnkových funkcií, ktoré nájdete aj v modeli PowerShot SX210 IS ako režim Smart Auto (s technológiou i-Contrast), Smart Flash Exposure, auto ISO s technológiou detekcie pohybu, technológie detekcie tváre, Inteligentná uzávierka (Smart Shutter), inteligentné náhodné prehrávanie (Smart Shuffle) či podporu pamäťových kariet SDXC. O všetkých týchto funkciách sa viac dozviete v spomínanom článku. Samozrejmosťou je HD (1 280 x 720 px) video pri 30 fps. To je možné opäť prezerať na TV alebo monitore cez HDMI výstup na fotoaparáte.

 Canon IXUS 210

Dotyk pohodlia

Pri pohľade na zadnú stranu ostáva vo vzduchu visieť otázka, kde sú všetky ovládacie tlačidlá? Všetky zmizli a nahradil ich jeden obrovský dotykový displej. Ten má uhlopriečku 3,5″, rozlíšenie 460 000 bodov a nesie názov PureColor II Touch LCD. Model IXUS 210 je vraj vybavený doteraz najpokročilejším užívateľským rozhraním s dotykovým displejom v celej sérii IXUS, ktoré zabezpečuje veľmi pohodlný prístup do menu. Čo teda dokáže? Vďaka veľkým ikonám sa najčastejšie funkcie dajú aktivovať priamo. Novou je funkcia Touch AF, pomocou ktorej môžete zaostriť na požadovaný objekt v zábere tak, že sa dotknete jeho zobrazenia na displeji. Podobne je možné ostriť vo väčšine fotografických programov. Dotykové funkcie Touch Actions umožňujú voliť najčastejšie používané funkcie prostredníctvom preddefinovaných pohybov po displeji. Pri pohybe prstu v štyroch smeroch (napr. nahor a nadol) fotoaparát aktivuje priradenú funkciu, ako napr. označenie obľúbených snímok, mazanie, otočenie či uzamknutie. Aj prezeranie fotografií na veľkom displeji je nielen pekné, ale aj pohodlné. Na listovanie stačí pohyb jedným alebo druhým smerom.

 Canon IXUS 210

Canon predstavil aj jarné štýlové novinky IXUS 130 a IXUS 105. Obe novinky patria medzi nižšiu triedu kompaktných fotoaparátov, no prinášajú niekoľko vylepšení a mnoho funkcií práve z modelu IXUS 210. Viac o novinkách sa dozviete na web stránke výrobcu alebo ich obrázky v našej fotogalérii.

Canon IXUS 130Canon IXUS 105

Canon IXUS 130           –           Canon IXUS 105

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.