Reklama

Canon HF R: nahrávajte priamo na Facebook

Drahomír Piok

Séria LEGRIA sa po minulotýždňovom rozšírení z Las Vegas opäť rozrastie o tri nové modely.  Konkrétne LEGRIA HF R36, LEGRIA HF R38 a LEGRIA HF R306. Rozdiely medzi jednotlivými kamerami sú minimálne, najpodstatnejší sa ukrýva vo veľkosti pamäte.

Canon Legria HF R

Videokamery LEGRIA HF ponúkajú malé kompaktné telo v dvoch farbách, v červenej a čiernej. Objektív Canon HD disponuje 51-násobným zoomom s optickým stabilizátorom. Taktiež aj nový systém IS zaisťuje stabilnejší záznam. Samozrejmosťou je nahrávanie vo Full HD (1 080p) vďaka kamerovému systému Canon HD s 3,2 Mpx CMOS čipom. Záznam videa spracováva procesor DIGIC DV III. Pre primárne nastavenia a ovládanie kamery slúži vyklápací 3″ LCD displej. Okulár už aj ako pri väčšine kamier tu nenájdete. Používateľ môže ukladať záznam aj na SDXC karty alebo priamo na externý disk.

Canon Legria HF R

Integrované Wi-Fi ponúka veľa možností. Videá nahrávané vo formáte MP4 tak môžete priamo ukladať na YouTube, Facebook alebo do iPadu či iPhonu. Používateľ však musí mať nainštalovanú aplikáciu od spoločnosti Canon Movie Uploader. Záznam priamo z kamery môžete cez technológiu DLNA bezdrôtovo prehrávať na televízií alebo notebooku. Ťahákom k nákupu majú byť j nové kinematografické filtre a možnosť vytvorenia tzv. filmového denníka. Použivátelia by mali možnosť vytvárať „filmy“ priamo za pochodu.

Canon Legria HF R

 

Foto: Canon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.