Reklama

Canon EXPO 2010 Paríž: Budúcnosť zobrazovania je 4K!

Roman Calík

Na ploche takmer 8000 m2 predstavil Canon v Paríži niekoľko zaujímavých noviniek. Viete si predstaviť kameru so záznamom v rozlíšení 4K? Canon takú ukázal…

Canon EXPO 2010

Každých päť rokov sa v priestoroch Grande Halle de la Villette v Paríži koná celosvetová výstava Canon EXPO. Minulý týždeň sa tak opäť Canon počas ročníka 2010 priblížil budúcnosti, keď predstavil nové technológie od snímania obrazu a digitálnej rádiografie až po kombinovanú interaktívnu realitu.

Multifunkčná 4K videokamera

Najviac na výstave pravdepodobne upútala „kamera budúcnosti“. Koncept multifunkčnej videokamery Canon totiž dokáže zaznamenať video vo vysokom rozlíšení 4K (pravdepodobne v rozlíšení až 4096 x 2160), čo je až štvornásobok súčasného FullHD rozlíšenia! To je už skutočne videokamera pre profesionálov, ktorej CMOS senzor umožňuje natáčanie videa až v 60 snímkach za sekundu. Videá vo Full HD sa nám tak raz budú zdať „neostré“ a „nedokonalé“, pričom v súčasnosti patria k špičke na trhu. Tak čo, tešíte sa, alebo je to už aj na vás veľa?

Multifunkčná 4K videokamera

Kombinovaná virtuálna realita

Taktiež mohli návštevníci Canon EXPO 2010 vyskúšať tzv. kombinovanú interaktívnu realitu, t.j. kombináciu skutočného a virtuálneho sveta v reálnom čase. Základom je vytváranie vizuálneho zážitku, v ktorom „nevidíte“ len obrazy umiestnené v priestore, ale môžete ich aj kontrolovať a vytvárať. Základom konceptu Canon nazvaného „Mixed Reality“ je displej so zabudovanou kamerou a počítačom, ktorý si nasadíte na hlavu. Systém potom vytvára dojem sveta, v ktorom sa skutočná realita stretáva s virtuálnou.

Kombinovaná virtuálna realita

Budúcnosť je v obraze

„Canon EXPO 2010 v Paríži je vzrušujúcou prehliadkou vízií spoločnosti Canon. Tieto vízie ukazujú, ako ľudia začleňujú zobrazovacie technológie do sveta osobného i profesionálneho života,“ hovorí Ryoichi Bamba, prezident a CEO, Canon pre Európu, Stredný Východ a Afriku. „Canon EXPO spája vízie spoločnosti a ukazuje silu obrazu.“

Canon EXPO 2010

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.