Reklama

Canon EOS R5 zvládne natáčať 8K Ultra HD video!

Zdroj | Canon
Števo Porubský
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

O tom, že japonský Canon chystá novinku v triede EOS R sme vedeli už nejaký ten piatok, no to, že pôjde o top-end model so schopnosťou nakrúcania 8K a 8K Ultra HD videa sme ani len nesnívali.

Pozrite si

Canon EOS R – takmer full-frame kráľ aj bez zrkadla

Zdroj | Canon

Canon EOS R5 má byť prvým CSC aparátom, ktorý ponúkne možnosť natáčania 8K a 8K Ultra HD videí, čo predstavuje 8 192 x 4 320 px, resp. 7 680 x 4 320 px. Dostupný by mal byť 30 fps záznam. Chýbať nemá ani špičková stabilizácia, ktorá zabezpečí plynulý obraz. Stabilizovaný má byť aj snímač, ale aj objektívy.

Novinka to zvládne vďaka full-frame snímaču, ktorého rozlíšenie zatiaľ nie je známe. Canon totiž novinku ešte nepredstavil oficiálne, ale iba oznámil, že príde na trh. V Canon EOS R5 bude určite aj nový procesor, ktorý umožní spracovávať obrovské množstvo dát. Canon tiež potvrdil, že novinka zvládne kontinuálne snímať rýchlosťou 12 fps v plnom rozlíšení v prípade mechanickej uzávierky, alebo až 20 fps v prípade elektronickej uzávierky. Aj preto bude R5-ka vybavená dvoma slotmi na pamäťové karty.

Zdroj | Canon

Canon EOS R5 má tiež podporovať automatický prenos obrazových súborov z fotoaparátu do cloudovej novej platformy image.canon. Automatický presun používateľom vraj uľahčí okamžité zobrazenie snímaného materiálu na iných zariadeniach aj v teréne.

„Nový fotoaparát EOS R5 potvrdzuje našu snahu dlhodobo rozvíjať tento segment a vyhovieť dnešným aj budúcim nárokom na fotografickú i filmovú tvorbu. V septembri 2018 sme na trh uviedli inovatívny systém EOS R vrátane radu objektívov s bajonetom RF a telom EOS R, ktoré boli v krátkej dobe doplnené o ďalšie objektívy RF a prístroje EOS RP a EOS Ra. EOS R5 sa stane novou vlajkovou loďou spoločnosti Canon v segmente bezzrkadlových prístrojov a ponúkne mimoriadnu obrazovú kvalitu pri statických snímkoch aj videu,“ povedal Richard Shepherd, senior manažér pre marketing profesionálnych produktov.

Nový Canon EOS R5 by mal prísť na náš trh zhruba v lete tohto roka.

Zdroj | Canon
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.