Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon EOS M6 Mark II - nižšia trieda, ale s až 32,5 Mpx snímačom

Canon EOS M6 Mark II - nižšia trieda, ale s až 32,5 Mpx snímačom
Zdroj | Canon
Števo Porubský
Canon EOS M6 Mark II - nižšia trieda, ale s až 32,5 Mpx snímačom
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Canon okrem zrkadlovky EOS 90D predstavil aj nový CSC model EOS M6 Mark II. Ten vychádza z modelu M6 z roku 2017. Plusom ostávajú malé rozmery a príjemnejšia cena ako u väčších súrodencov. Poteší však i 4K Ultra HD video.

Zdroj | Canon

Canon EOS M6 Mark II je takmer rovnaký, ako jeho predchodca. Na hornej strane sa však kruhový volič kompenzácie expozície zmenil na multifunkčný kruhový ovládač s prepínaním v strede. Vzadu zas pribudol prepínač medzi AF a MF. Canon tiež mierne upravil predný grip.

Telo mierne narástlo na 119,6 x 70 x 49,2 mm, hmotnosť poskočila na 408 gramov. Stále však patrí medzi tie najmenšie CSC na trhu.

Zdroj | Canon

Zmeny sa ale diali vo vnútri aparátu. Tou najväčšou je nový 32,5 Mpx APS-C CMOS snímač, ktorý používa aj model EOS 90D. Má citlivosť do ISO 51 200 v rozšírenom režime, ale až 143 bodov AF. Využíva tiež DIGIC 8 procesor a tak fotí rýchlosťou do 14 fps v plnom rozlíšení s AF-C, resp. 30 fps v RAWe s 18 Mpx rozlíšením. Elektronická uzávierka sa vie sklápať od 1/16 000 sekundy.

Novinkou vďaka výkonnejšiemu procesoru a snímaču je aj možnosť natáčania 4K Ultra HD videí. Tie je možné točiť pri 30, alebo 25 fps. Full HD môžete využiť na 60 fps videá, ale aj na 100 a 120 fps.

Ani novinke nechýba Bluetooth a Wi-Fi pre vzdialené ovládanie a ukladanie dát. Na nabíjanie batérie, ktorá má vydržať 305 záberov, je možné využívať aj USB port, ide dokonca o USB-C port! Kompletnú technickú špecifikáciu nájdete na webe Canonu.

Zdroj | Canon

Horizontálne plne výklopný displej má 3 palce a VGA rozlíšenie. Samozrejmosťou je dotyková vrstva. Problémom môže byť pripojené príslušenstvo v koľajničkách, ktoré môže prekážať displeju. Do koľajničiek je totiž možné pripojiť aj elektronický hľadáčik, ktorý M6 Mark II nemá.

Nový EOS M6 Mark II má byť dostupný budúci mesiac. Cenu zatiaľ nepoznáme.

Zdroj