Reklama

Canon EOS 60D: klasik s výklopným displejom a SDXC slotom

Števo Porubský

Novinka je priamym nástupcom modelu EOS 50D, ktorý k už špičkovej výbave pre amatérov pridáva funkcie naviac. Okrem takmer identickej výbavy ako pôvodný model pridal výrobca napríklad výklopný displej, novú funkciu Basic+ či nové efekty pre postprodukčné spracovanie fotografií priamo vo fotoaparáte, ale aj slot pre SDXC kartu.

Canon EOS 60D

Výrobca do novinky použil identický APS-C CMOS snímač s rozlíšením 18 Mpx, ktorý doplnil osvedčeným procesorom DIGIC 4. Aj vďaka nemu vie kontinuálne zachytávať snímky rýchlosťou 5,3 fps v sérii až 58 snímok v plnom rozlíšení. Samozrejmosťou je vysoká hladina ISO až do 6 400, resp. 12 800 (rozšírený) či 9-bodový krížový autofókus. Novinkou oproti modelu 50D je použitie meracieho systému iFCL so 63-zónovým dvojvrstvovým snímačom pôvodne z modelu 7D. Z tohto modelu novinka prebrala aj zabudovaný vysielač Speedlite pre odpaľovanie externých bleskov. Samozrejmosťou je aj podpora natáčania Full HD videa v 30, 25 alebo 24 fps či HD video pri 60 alebo 50 fps. Výrobca k tvorbe videa pridal aj funkciu Movie Crop pre 7-násobné priblíženie vo VGA rozlíšení.

Canon EOS 60D

 

Vyklop si ho

Asi tou najzaujímavejšou novinkou je 3-palcový výklopný LCD displej s extrémnym rozlíšením až 1 040 000 bodov. Vďaka nemu budete môcť fotografovať aj z tých najzvláštnejších uhlov. Nechýba mu Live View, teda živý náhľad snímanej scény. Ďalšou novinkou je funkcia Basic+, ktorá by mala vylepšiť, resp. ozvláštniť snímky 7 predvolenými efektmi. Zaujímavo znejú aj postprodukčné filtre priamo vo fotoaparáte ako Zrnitý čiernobiely, Mäkké zaostrenie, Efekt hračkárskeho fotoaparátu či Efekt miniatúry. V tomto modeli nájdete aj slot pre SDXC kartu a tak v budúcnosti nebudete mať problém s nedostatkom miesta. Momentálne je maximum 64 GB karta (Kingston SDXC UHS-1 Class 10: obria 64 GB pamäť pre všetko). Výrobca zatiaľ cenu ani dostupnosť nezverejnil.

Canon EOS 60D

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.