Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon EOS 60D: klasik s výklopným displejom a SDXC slotom

Canon EOS 60D: klasik s výklopným displejom a SDXC slotom
Števo Porubský
Canon EOS 60D: klasik s výklopným displejom a SDXC slotom

Novinka je priamym nástupcom modelu EOS 50D, ktorý k už špičkovej výbave pre amatérov pridáva funkcie naviac. Okrem takmer identickej výbavy ako pôvodný model pridal výrobca napríklad výklopný displej, novú funkciu Basic+ či nové efekty pre postprodukčné spracovanie fotografií priamo vo fotoaparáte, ale aj slot pre SDXC kartu.

Canon EOS 60D

Výrobca do novinky použil identický APS-C CMOS snímač s rozlíšením 18 Mpx, ktorý doplnil osvedčeným procesorom DIGIC 4. Aj vďaka nemu vie kontinuálne zachytávať snímky rýchlosťou 5,3 fps v sérii až 58 snímok v plnom rozlíšení. Samozrejmosťou je vysoká hladina ISO až do 6 400, resp. 12 800 (rozšírený) či 9-bodový krížový autofókus. Novinkou oproti modelu 50D je použitie meracieho systému iFCL so 63-zónovým dvojvrstvovým snímačom pôvodne z modelu 7D. Z tohto modelu novinka prebrala aj zabudovaný vysielač Speedlite pre odpaľovanie externých bleskov. Samozrejmosťou je aj podpora natáčania Full HD videa v 30, 25 alebo 24 fps či HD video pri 60 alebo 50 fps. Výrobca k tvorbe videa pridal aj funkciu Movie Crop pre 7-násobné priblíženie vo VGA rozlíšení.

Canon EOS 60D

 

Vyklop si ho

Asi tou najzaujímavejšou novinkou je 3-palcový výklopný LCD displej s extrémnym rozlíšením až 1 040 000 bodov. Vďaka nemu budete môcť fotografovať aj z tých najzvláštnejších uhlov. Nechýba mu Live View, teda živý náhľad snímanej scény. Ďalšou novinkou je funkcia Basic+, ktorá by mala vylepšiť, resp. ozvláštniť snímky 7 predvolenými efektmi. Zaujímavo znejú aj postprodukčné filtre priamo vo fotoaparáte ako Zrnitý čiernobiely, Mäkké zaostrenie, Efekt hračkárskeho fotoaparátu či Efekt miniatúry. V tomto modeli nájdete aj slot pre SDXC kartu a tak v budúcnosti nebudete mať problém s nedostatkom miesta. Momentálne je maximum 64 GB karta (Kingston SDXC UHS-1 Class 10: obria 64 GB pamäť pre všetko). Výrobca zatiaľ cenu ani dostupnosť nezverejnil.

Canon EOS 60D