Reklama

Canon EOS 550D: špičková novinka pre nenáročných

Števo Porubský

Canon predstavil svoju zatiaľ najvyspelejšiu zrkadlovku pre nenáročných fotografov. Novinka ponúka zvýšený počet megapixlov na novom čipe, procesor DIGIC 4, iFCL systém merania a mnoho iného.

 Canon EOS 550D

Novinka spoločnosti Canon si mnoho prvkov prepožičala zo špičkového modelu EOS 7D. Canon EOS 550D je tak je vybavený novým 18-megapixlovým CMOS snímačom veľkosti APS-C, ktorý podporuje procesor DIGIC 4. Vďaka novému senzoru zvláda aj ISO do 6 400, resp. 12 800. DIGIC 4 procesor zas napomáha kontinuálnemu snímaniu rýchlosťou 3,7 fps plnej veľkosti. Na zaostrovanie 550D využíva iFCL systém merania so 63-zónovým dvojvrstvovým senzorom, ktorý nájdete aj v spomínanom modeli EOS 7D. Rovnako tu nájdete aj tlačidlo Q pre vstup do panelu Quick Control. Novinkou je možnosť nastaviť v menu maximálnu hodnotu automatického ISO do hodnoty 6 400. Veľkou a jasne viditeľnou novinkou je extrémne jemný 3,0″ LCD displej Clear View s rozlíšením 1,04 milióna pixelov, čo zodpovedá rozlíšeniu 1 280 x 854 obrazových bodov!  

 Canon EOS 550D

MOVIE CROP

EOS 550D je vybavená aj kvalitnejším videom. Okrem toho, že zvláda už bežný Full HD formát (1 920 x 1 080 px.) ponúkne vám aj rôzne rýchlosti snímania: 30, 25 alebo 24 fps pre Full HD a 60 a 50 fps pre HD video. Nechýba konektor na externý mikrofón na záznam stereo zvuku. Absolútnou novinkou je funkcia Movie Crop, ktorá vám dovolí použitie len centrálnej oblasti snímača (640 x 480 pixelov) a umožní tak zväčšenie vzdialených predmetov. S cieľom dosiahnutia čo najlepšej kvality sa dá špeciálne pre záznam videa nastaviť priorita svetlých odtieňov (highlight tone priority – HTP), bez toho aby museli meniť akékoľvek nastavenia snímania. Pre pozeranie videa na TV výrobca pripravil rozhranie HDMI-CEC (High-Definition Multimedia Interface – Consumer Electronics Control), ktoré poskytuje možnosť ovládania posunu videa či fotografií diaľkovým ovládačom televízora. Cena novinky by mala začínať na sume 999,00 € za telo EOS 550D.

 

CANON iMAGE GATEWAY

Ako majitelia fotoaparátu EOS 550D máte zároveň nárok na bezplatné členstvo na CANON iMAGE GATEWAY, čo je online portál pre užívateľov produktov Canon, ponúkajúci jednoduchý spôsob zdieľania fotografií a videozáznamu. Každý užívateľ má k dispozícii priestor s kapacitou 2 GB, kam môže umiestniť svoje snímky. Na portál je možné získať prístup aj z mobilných zariadení, takže vaši priatelia si môžu prezerať snímky prakticky odkiaľkoľvek.

Canon EOS 550D

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.