Reklama

Čaká nás čosi veľké od Apple? Vlastne čosi extrémne tenké?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Začalo to nenápadne, keď Apple v mái predstavil nové iPady Pro. Pri veľkosti zaradení sa to nezdá, ale ide v podstate o najtenšie modely od Apple vôbec! Nové informácie teraz naznačujú, že ikonický výrobca sa pri tenkých tabletoch nezastaví.

Apple má totiž údajne v pláne toto zoštíhľovanie aplikovať na viacero produktových radov, čo znamená, že používatelia dostanú do rúk výrazne tenšie iPhony, Apple Watch a MacBooky Pro.

S takýmito „senzačným“ správami prišiel naposledy Mark Gurman. Tvrdí, že „nový iPad Pro je začiatkom novej triedy zariadení Apple“, ktorej cieľom je, aby zariadenia Apple boli najtenšími, ale i najľahšími produktmi vo svojich triedach.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Apple

Prvý prišiel s touto informáciou The Information, ktorý tvrdil, že iPhone 17 príde na jeseň v roku 2025 s prepracovaným dizajnom. Má ísť o o niečo podobné, ako keď bol predstavený iPhone X, ktorý zaujal svojim redizjanom. Ten bol, mimochodom, v tej dobe nevyhnutný. iPhone 17 má byť teda prvým v novej rade so slim dizajnom.

Viete, že 13″ Apple iPro Pro s M4 je hrubý len 5,1 mm a je ešte tenší ako legendárny iPod nano?

Gurman hovorí, že Apple sa pri iPhone nezastaví a pracuje na nových verziách MacBook Pro a iPad Pro, ktoré sú tenšie ako dizajn súčasnej generácie. Zaujímavé je to najmä v prípade MacBooku Pro. Ten dostal nedávno (2021) prepracovaný dizajn, keď sa do hry vrátil MagSafe, port na HDMI a SD kartu. Teraz sa má Apple pokúsiť o jeho zoštíhlenie. Zaujímavé tiež bude sledovať, ako sa popasuje s hmotnosťou MacBookov, ktoré nie sú práve ľahké.

Pozrite si

Nový iPad Pro má ako prvé zariadenie Apple procesor M4!

Apple Watch tento rok oslávia 10. výročie a očakáva sa výrazný redizajn, opäť niečo veľkolepé v podobe príchodu iPhone X. Ako to však v skutočnosti bude a či sa to udejte tento rok, keď je desaťročnica od predstavenia Apple Watch, alebo až v roku 2025, keď bude desať rokov od ich uvedenia na trh, nevieme. Isté je, že hodinky už potrebujú zásadnú zmenu dizajnu, ten sa totiž za celú dekádu prakticky nezmenil.

Isté je, že niečo sa chystá a je pravdepodobné, že pôjde o niečo veľkolepé. Stojíme na prahu novej generácie dizajnového jazyka Apple, kým zmena nastane, užime si súčasné zariadenia naplno, onedlho sa z nich stane nemoderná elektronika.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.