Reklama

Bývalý spoluzakladateľ Tesla dosiahol 95 % účinnosť recyklácie batérií

Zdroj | Redwood Materials
Igor Neštrák
Zdroj | Redwood Materials
Zdroj | Redwood Materials

Už viac ako rok v Kalifornii funguje pilotný program recyklácie batérií elektromobilov spoločnosti Redwood Materials. Redwood Materials založil JB Straubel, bývalý technický riaditeľ Tesly a jeden z piatich spoluzakladateľov Tesly.

Recyklácia bola zahájená pred rokom zbieraním starých akumulátorov z vozidiel značky Volvo a Ford. Medzičasom sa Redwood spojil s ďalšími výrobcami automobilov, ako je Audi a Volkswagen. 

Sídlo spoločnosti je v Nevade, neďaleko Tesla Gigafactory, ale spoločnosť plánuje expandovať aj do Južnej Karolíny. Susediaci štát Kalifornia je najväčší a najvyspelejší trh s elektrickými vozidlami v USA, ktorý spoločnosti Redwood umožňuje ľahký prístup k veľkému množstvu starnúcich hybridných a elektrických akumulátorov na recykláciu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ide predovšetkým o kombináciu NiMH a Li-Ion akumulátorov, NiMH sa používajú predovšetkým v starších hybridoch a Li-Ion v novších elektromobiloch a hybridoch. Redwood spracoval 1 268 batérií z 19 samostatných modelov elektromobilov a hybridov, pričom každé balenie je navrhnuté inak a formáty článkov sa tiež líšia.

Redwood z týchto článkov dokázal získať viac ako 95 % dôležitých kovov a prostredníctvom partnerstva s Audi prijíma batérie aj zo starých telefónov a notebookov. Recyklácia batérií bude v nadchádzajúcich rokoch čoraz dôležitejšia, batérie prvých elektromobilov sa začínajú blížiť ku koncu životnosti. 

Spoločnosť Redwood sa chce spojiť priamo s výrobcami automobilov, aby sa znížili náklady. Zvyšuje to bezpečnosť, efektivitu a pomáha udržiavať nízke náklady, čím sa zlepšuje konkurencieschopnosť recyklovaných materiálov v porovnaní s čerstvo vyťaženými.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.