Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Budúcoročné vlajkové lode využijú Snapdragon 888, prinesie výrazné vylepšenia

Budúcoročné vlajkové lode využijú Snapdragon 888, prinesie výrazné vylepšenia
Zdroj | Qualcomm
Stanislav Vinc
Budúcoročné vlajkové lode využijú Snapdragon 888, prinesie výrazné vylepšenia
Zdroj | Qualcomm
Zdroj | Qualcomm

Čipset stvorený pre väčšinu budúcoročných smartfónov najvyššej triedy bol oficiálne predstavený. Qualcomm Snapdragon 888 má priniesť doteraz najväčší posun v grafickom výkone a fotografii, no bez vylepšení nezostáva ani 5G. Budúci rok ho vo svojich vlakových lodiach využije minimálne 14 výrobcov.

Presné špecifikácie nového čipsetu Snapdragon 888 spoznáme ešte v priebehu tohto týždňa. Už teraz však vieme, že pôjde o poriadny skok vpred a to aj napriek tomu, že číselne zostáva Qualcomm nečakane pri zemi. Namiesto očakávanej série 900 nateraz jeho nový top-end model zostáva v rovnakej sérii, ako minuloročný Snapdragon 865 a tohtoročný Snapdragon 865+ 5G.

Nová generácia čipsetov Snapdragon sa zameriava na aktuálny trend postupne prichádzajúcich 5G sietí. Jej súčasťou tak bude už 3. generácia modemu Snapdragon X60, ktorý disponuje podporou pre mmWave ako aj sub-6 GHz siete 5G naprieč celým spektrom najdôležitejších pásiem vrátane podpory pre agregované siete či multi-SIM zostavy.

Zdroj | Qualcomm

V oblasti grafického výkonu hovorí Qualcomm o doteraz najväčšom posune vpred. Hráči sa majú tešiť na plynulejší obraz až do 144 snímok za sekundu. Zrýchlenie môžme čakať aj pri umelej inteligencii, pri ktorej dokáže po novom čipset spracovať 26 tera operácií za sekundu (TOPS). Rýchlosť čipsetu hrá však trochu nečakane svoju úlohu aj pri fotografovaní.

Procesor pre spracovanie obrazu (IPS) po novom bude schopný spracovať fotografie a videá rýchlosťou 2,7 gigapixelov za sekundu, čo predstavuje až 35 % zrýchlenie oproti čipsetu Snapdragon 865. Tešiť sa tak môžeme na možnosť vytvárania 120 snímok v rozlíšení 12 Mpx za sekundu.

Pozrite si

8 najlepších smartfónov do 500 € pre tieto Vianoce

S novým čipsetom pre svoje vlajkové lode počíta celkovo 14 výrobcov. Prvým z nich bude Xiaomi, ktoré zabuduje Snapdragon 888 do novej série smartfónov Xiaomi Mi 11. V priebehu roka sa napokon tento čipset objaví v smartfónoch od spoločností ASUS, Black Shark, Lenovo, LG, MEIZU, Motorola, Nubia, Realme, OnePlus, OPPO, Sharp, Vivo a okrem spomínaného Xiaomi aj ZTE.

Zaujímavosťou je, že v tomto zozname tentokrát chýba zvyčajný partner spoločnosti Qualcomm, Samsung. Je celkom možné, že jeho budúcoročné vlajkové lode už budú definitívne postavené iba na jeho vlastnej platforme Exynos, ktorú Samsung využíva v globálnych verziách svojich smartfónov mimo kusov určených pre americký trh.

Zdroj