Reklama

Budeme v budúcnosti obklopení obrovskými displejmi? Samsung zlepšuje The Wall

Zdroj | Samsung Business
Tomáš Šmidák
Zdroj | Samsung Business
Zdroj | Samsung Business

Samsung predstavil na konferencií v Barcelone novú generáciu svojich displejov, The Wall. Tie by dokázali bez problémov pokryť aj celú stenu vo vašom dome či byte.

Micro LED a Mini LED technológia sa pomaly dostáva to stále viac zariadení. V porovnaní s klasickými panelmi, ponúka totiž lepší dynamický rozsah, kontrast aj jas. Funguje na princípe tzv. stmavovacích zón. Ako už názov napovedá, Micro LED je niekoľko mikroskopických LED diód. Tie sú umiestnené v monitore a vedia sa individuálne prispôsobovať zobrazovanému obsahu.

Zdroj | 9to5Mac

Keď napr. pozeráte film, ktorý sa odohráva v noci, LED-ky, ktoré vykresľujú nebo sa vedia stmavnúť a tie, ktoré vykresľujú mesiac sa vedia naopak mierne rozsvietiť, bez toho aby obrazovo narúšali tmavú oblohu. Výhody týchto panelov si uvedomuje aj Samsung, a preto ich nasadil do jedných zo svojich zatiaľ najpokročilejších displejov, The Wall.

Pozrite si

Samsung nasadí stohovateľné batérie z elektromobilov aj v smartfónoch

Na výstave ISE 2022 v Barcelone, predstavil Samsung tri nové modely, The Wall. Ide o modulárny displej, ktorý umožňuje veľkoformátovú projekciu vo vysokom rozlíšení. Panel okrem 120 Hz obnovovaciej frekvencie, HDR10/10+ a LED HDR disponuje aj pokročilou technológiou Micro LED.

Zdroj | Samsung Business

Nový model prichádza s rozostupom pixelov 0,63 a 0,94, čo je najnižšia hodnota v histórii The Wall. Dostupný bude v niekoľkých veľkostiach. Pri uhlopriečke do 110″ je rozlíšenie 4K a pri uhlopriečke do 220″ sa zvýši na 8K. O kvalitný obraz bez šumu sa potom stará procesor Micro AI s umelou inteligenciou.

Zdroj | Samsung Business
Pozrite si

Samsung The Wall – 146″ modulárna microLED telka

Ďalšou novinkou bol aj The Wall All-in-One. Jeho hlavnou výhodou, je jednoduchá inštalácia a energetická efektívnosť. Dostupný bude vo verziách 4K 146″, 2K 146″ a 2K 110″. Do výbavy okrem rámu, do ktorého sa vsádzajú jednotlivé panely, patrí aj vstavaný multimediálny prehrávač S-box.

Zdroj | Samsung Business

Podobne ako v prípade drahšieho modelu, disponuje Micro AI procesorom a technológiou Black Seal, vďaka ktorej nie je pri napojení viacerých panelov na seba, vidieť žiadny prechod. Systém umožňuje inštaláciu dvoch panelov s uhlopriečkou 146″ a rozlíšením 4K vedľa seba, čím vznikne širokouhlá obrazovka s pomerom strán 32:9.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.