Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bude z HP Slate 2 väčší prepadák než z predchodcu?

Bude z HP Slate 2 väčší prepadák než z predchodcu?
Dominik Fúsek
Bude z HP Slate 2 väčší prepadák než z predchodcu?

S HP to v poslednom čase ide z kaluže do blata. Pravda, v segmente tradičných počítačov má stále miesto na výslní, s tabletmi či smartfónmi je to už horšie, doslova katastrofa. Výrobca investoval obrovskú sumu peňazí na nákup potenciálne úspešného systému webOS, žiaľ len na to, aby predstavil tri zariadenia a následne ich vypredával za smiešnu cenu. Asi najväčšou chybou bola príliš sebavedomá cenová politika.

HP Slate 2

S podobnými problémami sa potýkal aj prvý Windows tablet spoločnosti, HP Slate 500. Tento sa minulý týždeň dočkal nástupcu. Vylepšení však nie je mnoho – ba naopak, niektoré parametre sa dokonca zhoršili. Asi jediným pozitívom je zníženie štartovacej ceny na 699 $, čo je ale v každom prípade stále vysoká suma. 200-eurový netbook totiž s výnimkou dotykového displeja ponúkne oveľa viac. Druhou veľkou zmenou je použitie novšieho procesora. Intel Atom Z670 je však nielen pomalší, ale aj energeticky náročnejší než pôvodný model Z540! Niektoré rozhodnutia výrobcu vážne nedávajú zmysel. Treťou a poslednou novinkou je podpora technológie Swype pre písanie ťahom prsta po virtuálnej klávesnici.

HP Slate 2

Ostatné parametre, teda 8,9“ displej (1 024 x 600 b.) snímajúci dotyky prstov a stylusu, operačný systém Windows 7, 32 GB SSD úložisko, 2 USB porty či bezpečnostné technológie TPM a Computrace Pro zostali zachované. S novou „bridlicou“ to teda vôbec nevyzerá ružovo, kúpiť by si ju mohli nanajvýš tak firemní zákazníci z radov fanúšikov značky. Všetci ostatní si radi počkajú na Windows 8. Ale ktovie, možno sa výrobca rýchlo vzdá a opäť pripraví rozprávkový výpredaj.

HP Slate 2

Zdroj a foto: engadget.com, HP