Reklama

Bude takto vyzerať plne elektrický Nissan Micra? Možno v roku 2030

Zdroj | Nissan
Števo Porubský
Zdroj | Nissan
Zdroj | Nissan

Nissan odhalil štúdiu plne elektrického malého hatchbacku, ktorého by sme sa mohli dočkať o pár rokov. Či nahradí najmenší model, Nissan Micra, zatiaľ nie je známe, no proti by bol určite len málokto.

Podstatne väčšou správou je fakt, že Nissan od roku 2030 už nebude v Európe predávať automobily so spaľovacím motorom. Všetky jeho modely prejdú elektrifikáciou, a to kompletnou, žiadne plug-iny či iné hybridy.

Zdroj | Nissan
Obsah pokračuje pod reklamou

„Elektromobil je dokonalým riešením mobility. Už viac ako milión zákazníkov sa zapojilo do našej cesty a zažilo zábavu s elektrickým vozidlom Nissan. Elektromobily poháňané obnoviteľnými zdrojmi sú kľúčom k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality, ktorá je ústredným bodom našej vízie Ambition 2030,“ povedal Makoto Uchida, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Nissan.

Zatiaľ sme sa ale nedočkali žiadnych ďalších správ o pripravovanom nástupcovi modelu Leaf. Vieme len toľko, že to nebude hatchback, ale SUV! Ľudia nielen v Európe sa zbláznili za SUV a výrobcovia na to reagujú. Veď sa stačí pozrieť na množstvo ďalších výrobcov, ktorí dokonca aj svoje hatchbacky rušia kvôli SUV modelom. Najlepším príkladom je Ford Mustang Mach E.

Nissan Concept 20-23 by mohol byť ale nástupcom malého mestského autíčka Nissan Micra. Vzdialene dokonca pripomína predošlé generácie s okrúhlymi svetlami. Koncept má byť zaujímavý tým, že v sebe spája klasickú elektromobilitu a on-line hranie. Na svetlo sveta sa ale asi nikdy nedostane, je ukážkou a oslavou 20. výročia NDE (Nissan Design Europe) v Londýne.

Zdroj | Nissan

Každopádne, do roku 2030 chce Nissan predstaviť celkovo až 19 nových plne elektrických modelov, takže by sa medzi nimi mohol objaviť aj model vychádzajúci z tohto koncpetu. Do roku 2027 chce pritom predávať 98 % elektrifikovaných vozidiel, EV aj PHEV dokopy. Ostatné tri roky bude mať potom na to, aby z trhu zmizli už aj PHEV vozidlá a ostali čisto elektrické modely.

Zdroj | Nissan
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.