Reklama

Bude mať Google po kúpení Boston Dynamics vlastné roboty?

Marek Šimunek

Google odkúpilo firmu Boston Dynamics, ktorá sa preslávila najmä niekoľkými zaujímavými robotmi ako napríklad robot psa, ktorý dokáže chodiť aj po ľade, či snehu, alebo humanoid pohybujúci sa rýchlosťou 45 km/h.

Andy Rubin

Andy Rubin – foto NY Times

Ako sa spoločnosť Google vyjadrila pred dvoma týždňami pre The New York Times plánuje vývoj technológií a robotov, za ktorým by mal stáť Andy Rubin. Ten je známy ako tvorca mobilného operačného systému Google Android. Záujem Google o robotiku aj naďalej pokračuje, ako to dokazuje aj odkúpenie spoločnosti Boston Dynamics, ktoré oznámil The New York Times vo svojom článku minulý týždeň. Boston Dynamics je spoločnosť zaoberajúca sa vývojom dynamických robotov a softvéru pre ľudskú simuláciu. Medzi ich najznámejšie diela patrí určite humanoid WildCat, ktorého môžete vidieť na nasledujúcom videu.

Záujem Google o robotov nie je žiadnou novinkou. Spoločnosť sa už dávnejšie vyjadrila o svojich plánoch stavby humanoidných robotov, ktorí by boli schopný napríklad konštruovať elektroniku. Bohužiaľ to, aký zámer má vyhľadávací gigant s touto spoločnosťou a ani to, koľko Google stálo odkúpenie Boston Dynamics nie je známe. Pravdepodobne náš však čaká zaujímavá robotická budúcnosť, ako svojim projektom Amazon Prime Air ukazuje aj najväčší poskytovateľ elektronického obchodu na svete.

Boston Dynamics WildCat

Boston Dynamics WildCat – foto NY Times

Foto a zdroj: The New York Times

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.