Reklama

Bude mať AnTuTu nového kráľa? REDMAGIC 7 Pro mieri na globálne trhy

Zdroj | nubia
Michal Sobek
Zdroj | nubia
Zdroj | nubia

Spoločnosť nubia vo februári predstavila v Číne dvojicu herných smartfónov pod svojou hernou divíziou REDMAGIC. Model REDMAGIC 7 sa už na globálny trh dostal a teraz prišiel rad aj na lepšie vybaveného súrodenca.

Pozrite si

Na trh mieria nové herné delá, ktoré môžu v AnTuTu zamiešať karty

REDMAGIC 7 Pro rozhodne zaujme svojím dizajnom. Z oboch strán má odolné sklo a dookola smartfón chráni hliníkový rám. Rozmery zariadenia sú 166,27 x 77,1 x 9,98 mm a hmotnosť poctivých 235 gramov. Na ráme sa nachádzajú aj dve dotykové herné tlačidlá, ktoré majú spríjemniť mobilné hranie.

Zdroj | nubia

Nebol by to správny herný smartfón, ak by absentovalo poriadne RGB podsvietenie. Nájdeme tu svietiace logo aj RGB podsvietenie aktívneho malého ventilátora.

Vpredu sa nachádza 6,8-palcový Full HD+ AMOLED displej so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou a pomerom strán 20:9. Chuťovkou je 16-megapixelová selfie kamera, ktorú výrobca skryl pod displej a vytvoril tým takmer dokonalý displej bez rušivých elementov.

V oblasti výkonu výrobca nič nenechal na náhodu a nasadil aktuálne najvýkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s podporou 5G sietí, ktorý doplnil o vlastný koprocesor Red Core 1. Ten sa stará o spracovanie zvuku, svetla a vibrácií. Aby nedochádzalo k prehrievaniu, tak nubia do smartfónu zakomponovala chladenie ICE 9.0 a ide aj o aktívne chladenie malým ventilátorom.

Zdroj | nubia

Procesor spolupracuje so 16 GB RAM, ku ktorej sa pridáva aj 6 GB virtuálnej pamäte RAM a interné úložisko má až 512 GB. Závisí to však od farebnej kombinácie.

Zadný modul fotoaparátu obsahuje trojicu snímačov, kde patrí 64-megapixelový hlavný snímač, 8-megapixelový ultra-širokouhlý snímač a trio dopĺňa 2-megapixelová makro kamera, ktorá nemá veľké využitie.

Android 12 je doplnený o nadstavbu REDMAGIC OS 5.0. Nechýbajú kvalitné stereo reproduktory s podporou DTS, audio konektor, NFC, 7. generácia čítačky odtlačkov prstov, Wi-Fi 6E a Bluetooth vo verzii 5.2.

Zdroj | nubia

Batéria má už na dnešnú dobu štandardnú kapacitu 5 000 mAh a výrobca k tomu pridáva aj 65-wattové nabíjanie. Bezdrôtové nabíjanie úplne absentuje.

Smartfón REDMAGIC 7 Pro bude k dispozícii už od 27. apríla, pričom od 22. apríla prebieha predobjednávka. Čo sa týka cien, tak verzia Supernova, ktorá má 16 GB RAM a 512-gigabajtové úložisko vyjde na 899 eur a verzia Obsidian (16+256 GB) sa bude predávať za cenu 799 eur. Cez oficiálnu stránku REDMAGIC sa bude dať novinka objednať aj na Slovensko.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.