Bude Lenovo Vibe K6 bestsellerom v cene do 200 €?

Na včerajšej prezentácii Lenovo noviniek na Slovensku dostal priestor aj pokračovateľ radu „K“, model Lenovo Vibe K6.

RECENZIALenovo K6 Note – spoľahlivý smartfón s dlhou výdržou

lenovo_k6_1

Ten má nadviazať na úspechy predchodcovskej série K5. Z nej, ako nám Marek Tóth, MBG Sales Representative Lenovo, na včerajšom stretnutí prezradil, sa na Slovensku predalo úctyhodných 18 000 kusov. To nie je zanedbateľné číslo pri takej konkurencii, aká na našom relatívne malom slovenskom trhu je.

recenziaLenovo K5 Plus: na stereo repro a stabilizáciu stačia dve stovky

Tí, ktorí si na novinku už brúsia zuby, nebudú musieť na Lenovo Vibe K6 dlho čakať. Na trh totiž príde už o niečo vyše týždňa, presne 17. októbra 2016.

lenovo_k6_4

Pozrite siLenovo Moto Z / Z Play na Slovensku! Poznáme detaily a ceny

Jedným z jeho najväčších lákadiel je… ako istotne tušíte, cena. V nadpise sme už naznačili, že nepresiahne dve stovky, jedno euro jej do nej bude chýbať. Áno, u nás má Lenovo Vibe K6 stanovenú odporúčanú maloobchodnú cenu na úrovni 199 €.

recenziaLenovo VIBE K5 Note – nízka cena a elegantný dizajn

lenovo_k6_3

Za tú cenu, samozrejme, nečakajte hardvérovú výbavu vlajkovej lode. Toto je proste telefón „pre masy“. I tak potešia viaceré vylepšenia oproti predošlému modelu Lenovo K5. Šestka má 5-palcový IPS displej s jemnejším Full HD (1 080 x 1 920 px) rozlíšením.

lenovo_k6_5

 

naživoLenovo K5 Plus – lacný Dolby Atmos smartfón v redakcii

Jej motorom je čipset Snapdragon 430 (MSM8937), zahŕňajúci 8-jadrový, 64-bit procesor s grafikou Adreno 505. Pamäte RAM/ROM sú vo veľkostiach 2/16 GB, čo je dnes pre túto triedu smartfónov už minimom.

lenovo_k6_6Ďalším vylepšením v smartfóne Lenovo Vibe K6, oproti predchodcovi, je predná kamera, ktorá má 8 Mpx senzor, čo selfie maniakov určite poteší. Či aj výsledné fotky, ukáže reálna prax. Hlavnému fotoaparátu výrobca ponechal 13 Mpx snímač, ale aj autofókus a LED blesk.

lenovo_k6_10

Pod ním je čítačka odtlačkov prstov, ktorú už dobre poznáme z doterajších Lenovo smartfónov. V tejto triede zariadení je istotne prínosom. No a na spodku zadnej strany je ďalšie z lákadiel „K-šestky“, stereo reproduktory s technológiou Dolby Atmos.

Ostatné samozrejmosti ako LTE, Wi-Fi, Bluetooth atď. netreba zvlášť rozoberať. Dôležitejšie je, že batéria má vyššiu kapacitu 3 000 mAh, čo sa tomuto smartfónu pri novšom, výkonnejšom procesore a jemnejšom displeji zíde.

lenovo_motoz_motozplay_11Pred tým, než zatvoríte stránku s týmto článkom, si ešte pozrite naše video zo včerajšej večernej prezentácie, kde sú naše prvé dojmy z vlajkovej lode Moto Z.

https://www.youtube.com/watch?v=AAmddQUwvVw

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku