Reklama

Bude Harman (Samsung) konkurovať Sonosu?

Zdroj | Roon
Richard Pliešovský
Zdroj | Roon
Zdroj | Roon

Harman oznámil akvizíciu hudobnej platformy Roon, ktorá je známa a obľúbená pre svoje univerzálne využívanie. Hudbu môžete počúvať prakticky na akomkoľvek zariadení v multiroom režime.

Vďaka kúpe hudobnej spoločnosti bude môcť Hamran ponúkať nielen hardvér, ale aj obsah, ktorý môžu jeho zákazníci využívať. Prepracovaný systém od Roon bude znamenať veľkú konkurenciu napríklad pre Sonos.

Pozrite si

Najštýlovejší reproduktor hrá rovnako dobre ako vyzerá

Obsah pokračuje pod reklamou

Roon ponúka bohaté rozhranie na prehliadanie a objavovanie hudby, kompatibilitu s takmer akýmkoľvek audiosytémom a prehrávací engine vyvinutý tak, aby prinášal čo najlapší moný zvuk. Roon je k dispozícii pre všetky populárne operačné systémy (Android, iOS, Windows, mac), dokonca vyrába rad hardvérových serverových zariadení s názvom Nucleus.

Harman je v našich končinách oveľa známejšia značka, od roku 2017 je jej majiteľom Samsung. Harman má vo svojom portfóliu ďalšie známe značky, spomeňme AKG, JBL, Soundcraft, dbx.

Dohoda je súčasťou identity spoločnosti „vytvárať výnimočné zvukové zážitky“ pre partnerov a spotrebiteľov na celom svete. Enno Vandermeer, CEO spoločnosti Roon, uviedol, že spojením síl získa Roon rozsah, zdroje a dosah globálnej technologickej značky.

Zdroj | Roon

Roon bude fungovať ako samostatný podnik Harman so svojím existujúcim tímom. Značka si tak zachová svoju nezávislosť, no samozrejme – svoje odborné znalosti v oblasti správy dát a možností zapojenia používateľov odovzdá všetkým partnerom Harman, vrátane divízie Samsung Mobile.

Harman sa na oplátku zaviazal rozširovať ekosystém otvorených zariadení Roon, ktorý aktuálne zahŕňa spoluprácu s viac ako 160 audio značkami a poskytuje zvuk pre viac ako 1 000 výkonných zariadení.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.