Reklama

Bude Google robiť skladací mobil?

Števo Porubský

Americký gigant s veľkým G minulý týždeň oznámil kúpu celého portfólia patentov izraelskej spoločnosti Modu. Ak vám táto izraelská spoločnosť nič nehovorí, čítajte ďalej. Každopádne je isté, že Google chystá opäť niečo veľké!

 Modu mobile

Izraelská spoločnosť Modu sa vo svete mobilných telefónov preslávila vďaka svojim najmenším mobilom na svete. Nedotykový model Modu 1 s hmotnosťou cez 40 gramov a najmenší dotykový Modu T s 2,2-palcovým displejom sa mali minulý rok stať základom pre niekoľko tzv. jackets, ktoré by rozšírili možnosti týchto dvoch mrňúsov. Určite neprehliadnite fotogalériu a video pod článkom, ktoré vám sny izraelských tvorcov predstavia omnoho lepšie ako textový popis. Začiatkom tohto roka sa však sny rozplynuli a spoločnosť musela vyhlásiť bankrot. Niekoľko desiatok unikátnych patentov tejto spoločnosti sa však dostali na predaj. Google neváhal ani minútu a v on-line aukcii za približne 4,9 milióna dolárov kúpil celé portfólio patentov. Modu tak môže snáď zaplatiť časť svojich dlhov a gigant priniesť na svetlo sveta sny Izraelčanov už čoskoro.

 Modu mobile

Čo je čoskoro a čo všetko má Google v pláne je zatiaľ otázne. Google však nekupuje nič len tak a tobôž nie na aukciách. Určite sa tak môžeme tešiť na jeden alebo viacero výmenných mobilov s operačným systémom Androidom, ktoré Google bude predávať pod vlastnou značkou. Ak sa gigant do toho poriadne „oprie“, čo on zvykne, nemusia nás čakať len telefóny ako vo fotogalérii nižšie, ale ešte väčšia modulárnosť miniatúrneho mobilu, ktorý budeme používať vždy, všade a na všetko. Mobil? Smartfón? GPS? Fotorámik? TV? Počítač? Stačí len dosnívať sen spoločnosti Modu.  

 Modu mobile

Foto: Modu mobile

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.