Bude Apple Pencil ohrozený konkurenčným Logitech Crayon?

ZDROJ | Logitech

Známy výrobca príslušenstva pre počítače a mobilné zariadenia, švajčiarsky Logitech včera oznámil, že všestranné digitálne pero pre iPad 9,7” bude od 12. septembra k dispozícii pre všetkých. Doteraz bolo totiž dostupné len pre študentov na amerických školách.

Šiesta generácia iPadu, ktorú Apple predstavilo v marci tohto roku je zameraná pre študentov a menej náročných používateľov. Na druhej strane je to jediný iPad, ktorý nemá príponu Pro a má podporu vychvaľovaného pera Apple Pencil. Samotné pero však stojí takmer tretinu „nízkonákladového“ tabletu, čo je viac ako dosť.

ZDROJ | Logitech

Teraz prichádza jeho konkurent od firmy Logitech. Logitech Crayon je robusný nástroj, ktorý využíva technológiu Apple Pencil pre rýchle a presné písanie. Svojou konštrukciou je vhodný i pre deti. Používateľ s ním môže ľahko označiť alebo zvýrazniť časti dokumentov, robiť si poznámky a kresliť s pomocou aplikácií pre iPad z obchodu App Store.

https://youtu.be/bhoENtthHsY

Aj keď však Logitech Crayon využíva technológiu Apple Pencil, nepodporuje citlivosť na prítlak. Funkcia na potlačenie reakcie na dotyk dlane umožňuje používateľovi bez problémov oprieť ruku o displej. Sklon hrotu pera zase dynamicky nastavuje hrúbku čiary, zmena sa realizuje obdobne ako pri klasickej ceruzke zmenou sklonu hrotu.

Logitech Crayon bezchybne spolupracuje s iPadom a najpopulárnejšími aplikáciami z App Store, ktoré podporujú kreativitu a produktivitu.

Michele Hermann, viceprezidentka Logitech pre mobilné riešenia

Digitálne pero sa pripojí k iPadu bez nutnosti párovania, stačí len zapnúť tlačidlo a okamžite sa stáva funkčným. Batéria v zariadení má deklarovanú výdrž 7 hodín aktívneho používania.

Pozrite siVertikálna ergonomická myš od Logitechu sľubuje komfort pri práci

Dizajn pera je navrhnutý tak, aby sa dal pohodlne držať aj v detskej ruke, jeho tvar zabraňuje skotúľaniu sa zo stola a je dostatočne pevné, aby odolalo pádom do výšky 1,2 metra.

ZDROJ | Logitech

Logitech Crayon je zaujímavá náhrada drahšieho, aj keď bezpochyby štýlovejšieho pera Apple Pencil. Jeho jedinou nevýhodou sa tak môže javiť absencia podpory citlivosti na prítlak. Sám používam Apple Pencil, môžem teda skonštatovať fakt, že som asi ani raz nevyužil túto funkciu, ale to hovorím sám za seba. Nie som ilustrátor, tento nástroj používam ako pero a nie ako ceruzku.

ZDROJ | Logitech

Digitálne pero Logitech Crayon bude možné kúpiť online na oficiálnych weboch Logitechu a Applu už v priebehu septembra. Od októbra bude pero dostupné aj na iných predajných miestach za sumu  69,99 eur. Pre školy a školské zariadenia v USA a Kanade je Logitech Crayon k dispozícii za špeciálnu cenu 49,99 dolárov na apple.com/education/purchasing/ no čoskoro bude zahájený jeho predaj pre vzdelávacie inštitúcie aj v iných krajinách.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku