Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 13.11.2014

Bubu - motivujte svoje deti pomocou sady úloh a adekvátnych odmien

Marek Šimunek

Niekedy sa nestačím čudovať v akom skorom veku majú deti svoj prvý smartfón. O to viac sa čudujem ak ide práve o zariadenie s iOS. Táto aplikácia vám však pomôže v tom, aby sa vaše ratolesti naučili správne využívať to, čo moderná digitálna doba a smartfóny v nej prinášajú. Určite je lepším využitím smartfónu v rukách dieťaťa ako sú aplikácie pre sociálne siete.

Bubu

STIAHNITE SI aplikáciu Bubu v App Store

Cieľom aplikácie Bubu je motivácia vášho dieťaťa k tomu, aby si svoje úlohy plnili včas a poriadne, prípadne, aby si boli schopné podľa potreby vytvárať aj vlastné úlohy. Samozrejme všetko sa vykonáva zábavnou formou a všetci rodinný príslušníci, ktorý sú súčasťou aplikácie sa musia riadiť sadou pravidiel. Za ich dodržiavanie, ako aj plnenie určených úloh získavajú vaše deti virtuálne body, ktoré následne môžu vymeniť za reálne veci. Napríklad sa môžete dohodnúť, že za desať získaných bodov si môže vaše dieťa kúpiť sladkosť. Ono, rovnako ako vy vidíte koľko bodov za splnené úlohy, ako sú napríklad domáce práce, už získalo a to ho motivuje k plneniu iných úloh.

To však nie je všetko. V aplikácii si môžete nastaviť pravidelne sa opakujúce úlohy, za ktoré samozrejme deti dostávajú body. Budú sa však musieť snažiť, keďže aplikácia im každý deň strhne tri body. Aby teda boli „v pluse“ budú musieť každý deň vykonať úlohy, ktoré im prinesú viac ako tri body. Súčasne sa vďaka tomu deti naučia hospodáriť so svojimi bodmi. Pre vás ako rodiča ponúka aplikácia aj možnosť prepočtu virtuálnej meny na reálne peniaze, aby ste vedeli lepšie určiť počet bodov pre niektoré odmeny. Súčasťou aplikácie môžu byť všetci členovia vašej rodiny a úlohy, ako aj ich splnenie sa vďaka integrácii iCloudu synchronizuje naprieč všetkými pripojenými zariadeniami. Výhodou je, že nemusíte do aplikácie zadávať žiadne citlivé údaje. Všetko s čím si vystačíte je rodinná prezývka, prípadne fotografia. Aplikácia Bubu je teda vynikajúcim nástrojom ako hravou formou motivovať svoje ratolesti a keďže je zadarmo, nič vám nebráni v jej vyskúšaní. Nás teší i to, že jej tvorcovia sú Slováci, preto veríme, že aplikácia bude mať úspech a opäť raz zviteľní našu krajinu na celom svete.

Bubu

Bubu

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 3,5 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.