Reklama

BPG Motors Uno 3: elektrický skúter v štýle Transformers

Dominik Fúsek

Ekologické dopravné prostriedky sa tešia rastúcej obľube. Ich ceny sú stále extrémne vysoké, ale blýska sa na lepšie časy (Solowheel: ekologická doprava v meste za lepšiu cenu). Zaujímavou novinkou je aj prototyp Uno 3, ktorý sa dokáže „transformovať“ z elektrického skútra na malé, skladné vozidlo s automatickým udržiavaním rovnováhy. Navyše sa na hrdinov spomínaného filmu aj veľmi podobá.

BPG Motors Uno 3

Prototyp Uno 3 prichádza v zaujímavých farbách a atraktívnom dizajne. Rozhodne sa teda zaň v meste hanbiť nebudete. Štýl ale nie je jedinou výhodou novinky. Elektrický skúter dosahuje maximálnu rýchlosť až 56 km/h a pýši sa dojazdom takmer 50 kilometrov. Samozrejmosťou sú nulové emisie, vďaka pohonu výhradne na elektrickú energiu.

BPG Motors Uno 3

Jedinečnosť Una 3 spočíva v jeho „transformovateľnosti“ na úplne iný dopravný prostriedok. V prípade potreby, a to dokonca počas jazdy, sa kolesá priblížia k sebe a rovnováhu za vás udržiava automatika. Tento priestorovo úsporný mód sa výborne hodí aj na uschovanie skútra v cieli vašej cesty. Žiaľ, kvôli vyššej hmotnosti nemôžete Uno 3 prenášať tak jednoducho ako Solowheel. „Transformer“ sa má na trh dostať do konca roka, pričom prioritou budú ázijské a európske trhy. Očakávaná cena sa pohybuje v rozmedzí 4 000 – 7 000 amerických dolárov.

BPG Motors Uno 3

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.