Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bowers & Wilkins predstavil novinky na rok 2019

Bowers & Wilkins predstavil novinky na rok 2019
Zdroj | Bowers and wilkins
Juraj Recký
Bowers & Wilkins predstavil novinky na rok 2019
Zdroj | Bowers and wilkins
Zdroj | Bowers and wilkins

Bowers & Wilkins predstavili štvoricu bezdrôtových slúchadiel, ktoré majú v rodnom liste rok 2019. Dva modely obnovili rad PX a dva nadväzujú radom PI.

Slúchadlá Bowers & Wilkins s označením PX sú prvé, ktoré majú čip Qualcomm aptX Adaptive codec, ktorý bol predstavený na veľtrhu IFA minulý rok. Nový čip zvyšuje výkon o 30 % v porovnaní s predošlou generáciou.

Bowers & Wilkins PX7

Najvyšší model z radu PX má označenie 7. Slúchadlá sú navrhnuté na každodenné používanie, čo sa odráža aj na dizajne. Ten je v porovnaní s predošlou generáciou úplne prepracovaný. Slúchadlá majú 43 milimetrové drivery. Hlavový most je vyrobený z kompozitu uhlíkových vlákien a plastu, čím výrobca docielil rovnakú odolnosť ako pri tradičnom hliníku, no zvýšil flexibilitu a dosiahol pätinovú hmotnosť. Ušnice sú z pamäťovej peny, ktorá dokáže potlačiť okolitý ruch a po zložení slúchadiel z hlavy sa vráti do pôvodného tvaru.

Zdroj | engadget.com

Silnou zbraňou má byť hybridný ANC, ktoré má štyri úrovne. Vypnuté, nízke, vysoké a automatické ANC. Posledná menovaná úroveň sa sama prispôsobuje prostrediu. Hardvérovým tlačidlom môžete ANC okamžite vypnúť, keď to potrebujete.

Podľa výrobcu by slúchadla mali na jedno nabitie vydržať 30 hodín s aktívnym ANC. Zapracovaný je USB-C konektor, ktorý umožňuje rýchlo nabíjanie. Po 15 minútach nabíjania vydržia slúchadlá hrať ďalších päť hodín. PX7 sa automaticky zapnú, keď ich nasadíte na hlavu, rovnako vypnú, keď ich zložíte. V balení je spolu so slúchadlami pevný obal. Cena by sa mala pohybovať okolo 399,99 eur.

Bowers & Wilkins PX5

Zdroj | engadget.com

Model PX5 sú náušné slúchadlá a rozmermi sú kompaktnejšie než vlajkový model PX7. Výrobca použil totožné materiály, rovnako bohaté je ANC. Znížila sa však výdrž batérie na jedno nabitie na 25 hodín pri zapnutom ANC. Ani tu nechýba USB-C a rýchlo nabíjanie. V balení je miesto pevného púzdra látkový ochranný obal. Cena by mala byt okolo 299,99 eur.

Bowers & Wilkins PI4

Rad PI plynulo nadväzuje na rad PX, s tým rozdielom, že ide o štupľové slúchadlá. Model PI4 má vlastnosti vychádzajúce z PX5, telo je kompaktnejšie a miesto hlavového mostu ponúkajú šnúrku, ktorou slúchadlá pohodlne prevesíte cez krk.

Zdroj | engadget.com

ANC má rovnaké režimy ako väčší súrodenci, rovnako sa slúchadlá automaticky vypínajú a zapínajú, keď ich vložíte do uší a vyberiete. Na jedno nabitie vydržia hrať 10 hodín pri zapnutom ANC. V balení je textilný obal a cena by mala byť rovnaká ako pri PX5, teda okolo 299,99 eur.

Bowers & Wilkins PI 3

Model s trojkou v názve je vstupným modelom do produktového radu. Dizajnovo sú takmer na nerozoznanie od PI4. Poupravené sú však vlastnosti, aby sa dosiahla nižšia cena.

ANC tu nahrádza dvojica driverov v každom slúchadle, ktoré majú zvýšiť výkon a v podstate prekričať okolitý hluk. Výdrž batérie je 8 hodín hrania na jedno nabitie. Cena by sa mala pohybovať okolo 199,99 eur.

Spolu s novými slúchadlami príde tiež nová aplikácia Bower & Wilkins, ktorá umožní ovládať ANC a, samozrejme, upravovať zvuk podľa predstáv. Modely PX7, PX5 a PI3 budú dostupné v októbri, PI4 prídu na trh v januári 2020.