Reklama

Bowers & Wilkins Panorama 3 – do tretice to najlepšie

Zdroj | B&W
Juraj Procházka
Zdroj | B&W
Zdroj | B&W

Britský výrobca Bowers & Wilkins (B&W) patrí k tým, čo nastavujú trendy v Hi-Fi audio technike. Platí to v oblasti klasických reproduktorov, kde je značka B&W stálicou medzi špičkou high-endu, aj v segmente hudobných systémov a all-in-one reproduktorov, kde ľady nedôvery v smartfóny a hudobné prehrávače prelomil už prvý Zeppelin.

Pozrite si

Špičkový streaming s Bowers & Wilkins Formation Wedge

B&W má bohaté skúsenosti aj v oblasti zlepšovania televízneho zvuku. Už v roku 2009 predstavil prvý soundbar Panorama, ktorý mal byť poctou ikonám kinematografie – Panavision a Cinerama – a tejto úlohy sa zhostil bez kompromisov. V roku 2012 nasledoval upgrade v podobe Panorama 2, so zdokonalenými meničmi a troma HDMI vstupmi (a jedným výstupom), ktorý takisto na dlhú dobu nastavil latku pre soundbary.

Zdroj | B&W

Zvuková lišta Panorama 3 prichádza po dlhšom čase, zato však dostala do vienka tie najnovšie technológie a funkcionality, ktoré z nej robia audiosystém presahujúci poslanie bežných soundbarov. Panorama 3 je navrhnutá tak, aby vyťažila maximum z nového formátu priestorového zvuku Dolby Atmos napriek tomu, že ide o riešenie „všetko v jednom“. Ponúka vynikajúci, plný zvukový prejav pri sledovaní filmov, televíznych programov, či hraní hier, ale aj pri posluchu hudby z iných než TV zdrojov. A to bez použitia externého subwoofera.

Sila pod kapotou

Elegantný nízkoprofilový dizajn Panoramy 3 (výška iba 65 mm x hĺbka 140 mm x šírka 1210 mm) umožňuje jednoduchú inštaláciu, nastavenie a používanie pri umiestnení pod TV panelom na povrchu nábytku, alebo na stene. Napriek subtílnym proporciám skrýva Panorama 3 arzenál 13-tich samostatných meničov usporiadaných v konfigurácii 3.1.2.

Zdroj | B&W

Panorama 3 je prvým soundbarom Bowers & Wilkins vybaveným skutočnými reproduktormi Dolby Atmos vyžarujúcimi smerom nahor pre vytvorenie plnohodnotného zvukového 3D efektu. Tieto 50 mm meniče boli špeciálne vyvinuté v B&W na reprodukciu priestorových kanálov. Sú kombinované s dekodérom Dolby Atmos a procesorom, ktorý poskytuje skvelý zvuk z priestorových zvukových stôp. Dekodér zvláda aj zvukové streamy Dolby Digital a Dolby TrueHD.

Dvojicu meničov Dolby Atmos dopĺňa „klasická“ línia reproduktorov usporiadaných v konfigurácii LCR (vľavo, uprostred a vpravo). Každá z týchto sekcií generuje dvojpásmový zvuk pomocou dvoch stredotónových meničov s priemerom 50 mm, kombinovaných s plne oddeleným 19 mm tweeterom s titánovou kupolou.

Panorama 3 nepoužíva externý subwoofer, pretože ho nepotrebuje. Hlboké a dôrazné basy zaisťujú dva 100 mm subwoofery umiestnené v dominantnej časti vnútorného priestoru soundbaru.

Táto výbava meničov dokáže vďaka celkovému výkonu 400 W zaplniť pôsobivým, a keď treba aj razantným zvukom aj veľké obývačky. Výkon je „spravodlivo“ rozdelený: 40 W pre každý výškový reproduktor (spolu 3 x 40 W), 40 W pre každý pár stredotónových meničov (spolu 3 x 40 W), 2 x 40 W pre subwoofery a 2 x 40 W pre meniče Dolby Atmos Elevation.

Pozrite si

Bowers & Wilkins predstavil multiroom reproduktor Zeppelin

Pripojenie soundbaru Panorama 3 nemôže byť jednoduchšie: jediný port HDMI eARC je všetko, čo potrebujete na prepojenie s televízorom a zdieľanie zvuku z akýchkoľvek iných zdrojov, napríklad zo set-top-boxu alebo hernej konzoly. Po pripojení cez HDMI môžete použiť diaľkové ovládanie televízora alebo set-top-boxu na ovládanie hlasitosti a funkcií napájania.

Pre staršie televízory je k dispozícii optický digitálny vstup. V tomto prípade môžete Panoramu 3 naučiť kľúčové príkazy diaľkového ovládača televízora pre čo najjednoduchšie ovládanie.

V streamingu ako doma

Hudba sa už dlhšie presúva z klasických nosičov do prostredia lokálnych a personálnych sietí a streamovacích služieb. (Nostalgické oživenie záujmu o gramoplatne je malou výnimkou.)

Panorama 3 je na novú dobu dobre pripravená. S aplikáciou Bowers & Wilkins Music App, ktorá zaisťuje streamovanie hudby vo vysokom rozlíšení zo širokej škály služieb, si vychutnáte obľúbených interpretov tým najjednoduchším spôsobom.

Zdroj | B&W

Panorama 3 podporuje AirPlay 2, takže používatelia iOS môžu jednoducho streamovať svoju obľúbenú hudbu zo svojich mobilných zariadení. Skrátka ale neobídu ani priaznivci Androidu vďaka aptX Adaptive Bluetooth.

Fanúšikovia Spotify si môžu vychutnať pohodlie Spotify Connect, ktoré zaisťuje vysokokvalitný zvuk a pohodlné a jednoduché ovládanie. Panorama 3 s aplikáciou Bowers & Wilkins Music App poskytuje okamžitý prístup k množstvu streamovacích služieb vrátane Deezer, Last.fm, Qobuz, Soundcloud, TIDAL a TuneIn. Výrobca sľubuje, že ich zoznam sa ešte tento rok rozšíri o ďalšie.

Zdroj | B&W

Panorama 3 sa dá ovládať aj bez smartfónu – „ručne“, cez kapacitné dotykové tlačidlá „skryté, kým sa nerozsvietia“ v strede horného panelu, ale má tiež zabudovanú funkciu Alexa pre jednoduché ovládanie hlasom.

Pozrite si

Bowers & Wilkins predstavil prémiovú bezdrôtovú zostavu Formation

Pri vývoji svojho nového soundbaru dbal Bowers & Wilkins popri technológiách a ladení zvuku a dizajnu aj na solídnosť prevedenia. Podobne ako iné produkty tejto značky bola aj Panorama 3 navrhnutá tak, aby čosi vydržala. Zároveň ide o „živý“ produkt, takže portfólio jeho funkcií a možností nie je konečné. Čoskoro dostane v rámci aktualizácie firmvéru multiroom konektivitu, vďaka čomu ho bude možné integrovať do systému ozvučenia celého domova s reproduktormi Zeppelin, alebo s prvkami rodiny Bowers & Wilkins Formation. Krátko po uvedení bude pridaná aj podpora Spotify Hi-Fi.

Panorama 3 prichádza na trh už v marci a s cenou 999 € predstavuje zaujímavé riešenie pre domáce Hi-Fi.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.