Reklama

Bose VideoWave: každý luxus niečo stojí

Drahomír Piok

Výrobca high-end audio výrobkov, spoločnosť Bose, sa púšťa do nových vôd. Od 14. októbra totiž začne predávať multimediálne centrum VideoWave. Skladá sa len zo štyroch častí: Full HD LCD TV, set-top box, univerzálny diaľkový ovládač a dokovacia stanica pre iPhone/iPod. Je jednoduchý, kvalitný, moderný, elegantný a drahý… Ak sa k vám dostane, budete určite ohromení.

Bose Videowave

Veľa bližších špecifikácií ešte neuzrelo svetlo sveta, ale i to osekané množstvo informácií stojí za to. Full HD 46“ televízia môže byť pre niekoho problém, no Bose myslí, že väčšine obyvateľstva v USA to stačí. Primárne je tento produkt určený práve pre Spojené štáty, skoro ako každý iný. Veľkosť svojej obrazovky určite kompenzuje 16, áno, skutočne až 16 reproduktorov (z toho 6 basových), umiestnených či už v tele TV alebo po jej bokoch. Všetky reproduktory sú z horčíka a dávajú televízií slušnú váhu, približne 50 kg. Technológia Adaptiq Bose, ktorú spoločnosť vyvíjala desať rokov, zvuk presne nakalibruje pre danú miestnosť a jej akustiku. Novinka Phase Guide zasa vytvára dokonalý priestorový zvuk všade okolo vás, bez pomoci externých reproduktorov, čo vytvára jedinečný zážitok. Bose so svojím prvým modelom zaťal vysoko, lepšiu výbavu a technológiu zvuku neponúka zatiaľ žiaden z výrobcov TV.

Bose Videowave

K set-top boxu sa pripojíte jediným káblom, nájdete na ňom až 5x HDMI vstup, no môžete k nemu pripojiť aj iný set-top box. Po pripojení zariadenia ako Blu-ray do jedného z HDMI portov, set-top box zistí nový produkt, uloží ho do menu a ovládať ho budete môcť aj odtiaľto. Samozrejme set-top box zvláda prehrávanie hudby, prezeranie fotografií, ale ako je to s prístupom na internet som sa z tlačovky výrobcu nedozvedel. Clik-Pad alebo diaľkový ovládač má veľmi jednoduchý dizajn s iba dvanástimi tlačidlami. So set-top boxom spolupracuje na základe rádiových vĺn, no dokáže komunikovať aj v infračervenom spektre. Je univerzálny a má slúžiť na ovládanie viacerých spotrebičov v domácnosti. Na svojom malom tele má okolo smerových tlačidiel a tlačidla OK aj dotykovú plochu. Ak naň kliknete, obraz sa vzdiali do pozadia a dostanete sa do hlavného menu, kde môžete obraz zastavovať, opakovať atď. Menu je prehľadné a logicky usporiadané, aktualizácia firmvéru je samozrejmosť. Vysvetľovať funkciu dokovacej stanice pre iPod/iPhone je asi zbytočné, pre menej znalých, dobíja prístroj a pristupuje k uloženým súborom.

Bose Videowave

Potenciál tejto multimediálnej sústavy je obrovský. Vydanie je za rohom, vyskúšať si tento multimediálny systém môžete už v Bose centrách. A čo táto paráda stojí? Určitú úlohu tu zohráva aj exkluzivita, no v prepočte je to niečo okolo 3 900 €. Našťastie je v cene zahrnutý dovoz, montáž a celkové nastavenie. Ale či má skutočne takú hodnotu sa ukáže až po uvedení na trh a prvých testoch. Snáď sa ocitne aj v našej redakcii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.