Reklama

Bose SoundLink Revolve/Revolve+ sú ako z budúcnosti

TECHBOX
95 %
Bose po legendárnom Bluetooth reproduktore SoundLink Mini prichádza so zaujímavou dvojicou „kanvičiek“ SoundLink Revolve/Revolve+. Tie sme pre vás testovali exkluzívne ako prvá redakcia na Slovensku.

Výhody

  • nápaditý dizajn
  • hliníkové telo
  • špičkový priestorový zvuk

Nevýhody

  • vyššia cena
  • ocenili by sme plnú IPX7

Bezdrôtové prenosné reproduktory zažívajú doslova boom. Je to vlak, na ktorý už naskočila väčšina významných značiek, zmeškať ho určite nechce nikto. Bose sa v ňom pochopiteľne vezie tiež, veď má v portfóliu množstvo skvelých bezdrôtových a multi-room modelov.

Medzi nimi nájdeme aj žijúcu legendu, Bluetooth reproduktor Bose SoundLink Mini s doteraz neprekonaným zvukom. Táto značka nikdy nemala tendencie viezť sa v inej ako v prvej triede, a to aj v prípade kompaktných reproduktorov stále so skvelým zvukom.

Svetlo sveta teraz uzrelo aj duo malého a veľkého brata SoundLink Revolve a Revolve+, v ktorých Bose zúročilo doterajšie skúsenosti nielen z bezdrôtového prenosu, kompaktných reproduktorov, ale aj z 360° reprodukcie. Tú do posledného detailu vyšperkovalo v modeli domáceho kina Bose Lifestyle 650, o ktorom sme vám už priniesli podrobný test.

SoundLink Revolve/Revolve+ sú v skutku zaujímavé reproduktory. Kužeľovitý tvar dopĺňa telo z hliníka, čo umocňuje pevnosť, ktorú pocítite už na prvý dotyk. Po dizajnovej stránke ma zaujala práve dokonalá súhra jednoduchosti a funkčnosti. Predsa len, miesta na rozdávanie pri vývoji nebolo.

Malý, ľahký no nekompromisne pevný. To sú hlavné atribúty, ktorými by som argumentoval, prečo som si naozaj obľúbil tieto reproduktory. Horný panel je celý pogumovaný a obsahuje 6 základných ovládacích tlačidiel. Nimi ovládate hlasitosť či zdroj zvuku.

Na spodnej strane sa nachádza hniezdo pre doplnkovú dokovaciu stanicu, trochu neobvyklé, ale každopádne vítané. Navyše máte k dispozícii štandardný 1/4″ závit, takže reproduktory môžete kľudne využiť aj na rôznych statívoch či stojanoch.

Na prenos väčšieho z reproduktorov SoundLink Revolve+ slúži veľmi pohodlné pútko, ktoré sa príliš neohýba, drží tvar, no zároveň nikdy nezavadzia.

Je to pritom malý detail, na ktorý mnohí iní výrobcovia zabúdajú. Celé to akosi pripomína kanvičku na vodu. A pokiaľ by sa vám podarilo pomýliť si to s ňou, žiaden problém. Revolve + je odolný voči tečúcej vode v intenciách certifikátu nepriepustnosti IPX4.

Priznám sa, že testovanie odolnosti som veľmi nehrotil, jediné, k čomu som sa odhodlal, bolo jemné pokropenie. Ako keď prvý krát kúpete svokru na Veľkú noc, symbolicky a s kyslým úsmevom, aby ste to náhodou neprehnali.

Reproduktory Revolve/Revolve + sa vskutku nemajú za čo hanbiť. Rozmerovo malé, ale pritom výkonné reproduktory, ktoré vás nesmierne potešia pri každom pohľade na ne. Musím pochváliť aj skutočne čistý zvukový prejav, z ktorého bolo cítiť tú istotu, že nepočúvate nejaký lacný ázijský fake.

Zvuk je až kryštálovo čistý. Basový prejav vás síce nepritlačí o stenu ako 18“ basák od Cerwin-Vega, ale treba si uvedomiť, o akú kategóriu repro tu ide. Po chvíli pokusov som však dosiahol svoje, a tak malý Revolve, ako i väčší Revolve+ ma uspokojili aj po basovej stránke.

Stačilo ich umiestniť do rohu a zrazu sa miestnosťou rozliehal príjemný dunivý zvuk, ktorý vás neruší, ale ani ho nepotrebujete viac.

Dych reproduktorom v interiéri určite nedochádzal, výkonu majú na rozdávanie. Samozrejme, že niekde na grilovačke v otvorenom priestore trochu pocítite absenciu basov, no nie je taká výrazná, že by vám to mohlo vyslovene prekážať. 360° reproduktor používa rovnakú architektúru ako spomínané Bose Lifestyle 650.

O distribúciu zvuku sa stará jeden reproduktor namierený zhora, špeciálne navrhnuté zvukovody, a nesmie chýbať ani dvojica pasívnych žiaričov. Jedná sa o bezdrôtový reproduktor a vďaka tomu ich v Bose napadla ešte jedna geniálna vec. Spárovať dva rovnaké modely pre prípad, že vám jeden nestačí.

Poviete si, načo mám kupovať dva prenosné reproduktory? Tiež mi táto opodstatnenosť párovania vŕtala v hlave, kým som ich v Stereo móde nepočul hrať. Stačí napísať: Wow! K dispozícii je aj špeciálny Party mód. Reproduktor viete ovládať cez mobilnú aplikáciu Bose Connect, dostupnú pre iOS aj pre Android.

V nej viete jednoduchým ťahom prsta spustiť spomínaný stereo mód, samozrejme je to možné aj pomocou kombinácie hardvérových tlačidiel priamo na reproduktoroch. Spárovaním dosahujete nielen väčší hudobný zážitok, ale aj väčší hudobný výkon a väčšie nervy pre susedov. Hlasitosť pritom viete meniť na obidvoch reproduktoroch synchronizovane.

Zdroj | Bose

Užitočné je aj nastavenie jazyka hlášok reproduktora pomocou aplikácie. Ženský hlas vám pekne oznámi stav spárovania a vždy viete, na čom ste. Čeština, nebodaj Slovenčina, na výber ale nie sú.  Menšie výhrady mám k aplikácii, kde sa neviete priamo dostať ku svojim hudobným priečinkom, pokiaľ neotvoríte vlastnú aplikáciu Hudba.

   

Takisto počas prehrávania skladieb z Hudby som registroval pár sekundové výpadky, a to v prípade, kedy som prebudil telefón zo sleep modu. Čiže jediné riešenie bolo spustiť Hudbu, následne Bose Connect, začať prehrávanie a aplikáciu Hudba ukončiť. Trochu otravné, ale možno je to len o zvyku.

Pre zlomyseľné povahy len dodám, že môj smartfón určite nedostatkom parametrov netrpí.

Aplikácia Bose Connect má veľmi prehľadné a intuitívne ovládanie. Chýbalo mi však priame prepojenie na internetové rádiá či iné streamovacie servery, ktoré sú dostupné v inej Bose aplikácii pre Home Cinema či SoundTouch. Skrátka nič. Výhodou SoundLink Revolve/Revolve+ je možnosť využiť na spárovanie aj NFC rozhranie alebo použiť klasický linkový vstup.

V Bose sa rozhodli aj pre zaujímavú funkciu hands-free, pomocou ktorej vybavíte aj svoje telefonáty či dokonca „napíšte“ textovú správu. Reproduktory SoundLink Revolve/Revolve+ podporujú i hlasové príkazy cez Siri alebo Google Now.

Zdroj | Bose

Vstavaná batéria väčšieho SoundLink Revolve+ by mala mať kapacitu na 16 hodín prehrávania, ja som v nepretržitej prevádzke dosiahol približne 15 hodín, čo úplne postačí na jednodňovú grilovačku. Menší SoundLink Revolve vám vydrží 12 hodín.

Otáznou ale ostáva cena. Menší model Bose SoundLink Revolve sa predáva na našom trhu za 230 € a jeho väčší brat Bose SoundLink Revolve+ za 330 €.

Je to skutočne dosť peňazí, aj keď za veľa muziky. Navyše treba k tomu prirátať doplnkové funkcie, ktoré bežne konkurencia neponúka. Osobne by som si určite vybral väčší model SoundLink Revolve+ s výraznejším zvukom a praktickým pútkom.

Musím uznať, že aj napriek malému priestoru, z akého sa zvuk reproduktorov Bose SoundLink Revolve/Revolve+ ozýva, ma reproduktory prinútili pozerať sa na ne bez akýchkoľvek predsudkov. Skutočne skvelý zvuk doplnený o praktické funkcie si určite nájde svojich priaznivcov a v redakcii mu udeľujeme ocenenie TIP INOVÁCIA. Už len záleží, ako veľmi budete ochotní investovať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.