Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bose QuietControl 30: Bluetooth slúchadlá so špičkovým zvukom a výdržou

Bose QuietControl 30: Bluetooth slúchadlá so špičkovým zvukom a výdržou
Marek Hudák
Bose QuietControl 30: Bluetooth slúchadlá so špičkovým zvukom a výdržou
79 %
Štupľové slúchadlá Bose QuietControl 30 vás dokážu zaujať dizajnom, očaria tiež špičkovým zvukom a ponúknu technológiu BOSE Acoustic Noise Cancelling s viacúrovňovým tlmením okolitého ruchu.

Výhody

  • špičkový zvuk
  • výdrž na jedno nabitie
  • sada vymeniteľných koncoviek

Nevýhody

  • vyššia cena
  • menej efektívne potláčanie okolitého ruchu

Nový prírastok Bose QuietControl 30 do bohatej rodiny slúchadiel značky Bose sa vyznačuje predovšetkým patentovanou technológiou Bose Acoustic Noise Cancelling s aktívnym potlačením okolitého ruchu.

Ako fanúšik nových a zaujímavých technológií som sa novým slúchadlám náramne potešil. Tak ako aj balenie slúchadiel Bose SoundSport wireless, aj toto obsahuje praktické púzdro s USB káblom slúžiacim na nabíjanie a dvojicu vymeniteľných koncoviek, ktorých výmena sa zaobišla bez akýchkoľvek komplikácií.

Samotné slúchadlá ma zaujali čiernym neckbandom („golierom“), ktorý sa javí ako komfortné riešenie nepretržitého počúvania hudby. Na krku neckband neprekáža a najmä pri športovaní oceníte, že slúchadlá máte bezpečne na krku aj keď ich práve nepoužívate. Nevýhodu je ale nemožnosť jednoduchého zbalenia do vrecka nohavíc či bundy.

Ovládač je tvorený dvoma tlačidlami hlasitosti a jedným slúžiacim na pozastavenie prehrávania skladby alebo na jej preskočenie. Týmto tlačidlom je možné zároveň aj prijímať hovory alebo ich odmietať. Zaujímavosťou je zabudovaná technológia NFC slúžiaca pre rýchlejšie spárovanie so smartfónom. NFC často nepoužívajú ani výrobcovia smartfónov pri svojom príslušenstve, takže Bose si za jeho implementáciu naozaj zaslúži pochvalu.

Tvorcovia doplnili ešte dve tlačidlá na ovládanie technológie Bose Acoustic Noise Cancelling. Tlačidlo zapnutia alebo vypnutia nájdete už priamo na „golieri“, prostredníctvom ktorého dlhším podržaním prepnete slúchadlá do stavu pripraveného na párovanie. Diódy vás pritom informujú o stave batérie či pripravenosti slúchadiel na párovanie.

Výrobca ma okrem obsahu balenia, samotným spracovaním slúchadiel, milo prekvapil aj mobilnou aplikáciou dostupnou na platformách iOS a Android. Tá sa vyznačuje minimalistickým dizajnom, ktorý obsahuje všetko potrebné.

 

Ocenil som predovšetkým možnosť zobrazenia zoznamu smartfónov, notebookov alebo iných prehrávačov, na ktoré boli alebo sú pripojené slúchadlá. Veľkou výhodou je možnosť používania dvoch zariadení, teda ak prestanete počúvať hudbu na telefóne, stačí len pustiť inú skladbu napríklad na laptope.

S tým som mal zopárkrát problém, preto som slúchadlá odpojil zo smartfónu radšej priamo cez aplikáciu a v prípade potreby som ich opäť okamžite pripojil späť.

Po recenzii slúchadiel Bose SoundSport wireless som mal od kvality zvukového výstupu vysoké očakávania. Novinka ma nesklamala. Podanie výšok spolu s hĺbkami je na vysokej úrovni, čo vás dokáže počas náročného dňa dobiť potrebnou energiou. Kvalita zvuku je tak jednou z najväčších konkurenčných výhod slúchadiel.

Testovanie sa nezaobišlo bez vyskúšania priestorového zvuku prostredníctvom videí na to určených, ktoré nie je problém nájsť na stránke YouTube. Bose QuietControl 30 mi dali jasne najavo, odkiaľ prišiel výstrel a kde niekto zakričal.

Priaznivci vysokej hlasitosti si prídu na svoje. Žiadnu z mnou zvolených skladieb som nedokázal dlhodobo počúvať na maximálnej hlasitosti, ktorou som aj čiastočne vyrušoval okolie.

Počas testovania som však nezaznamenal výrazný rozdiel medzi plne aktívnou technológiou Bose Acoustic Noise Cancelling a jej vypnutým stavom. Pritom slúchadlá podľa výrobcu neustále analyzujú okolité zvuky a snažia sa ich eliminovať v maximálnej možnej miere. Počúvaním relaxačnej či oddychovej alebo pokojnej skladby sa zapnutie potláčania okolitého ruchu prejavilo najviac. Podobne aj v prípade, keď som si slúchadlá síce zapol, no bez zvolenej skladby.

Ak trpíte nadmerným hlukom v prostredí vašej kancelárie alebo izby počas štúdia, tieto alebo aj niektoré pokročilejšie slúchadlá určite oceníte. Novinka od Bose mi zvýšila hodnotu sústredenia, no nie do takej miery, že by som len sporadicky počul ťukanie do klávesnice. Pri športe už potlačenie okolitého hluku pocítite viac.

Výhodou však je, že máte možnosť účinnosť technológie Bose Acoustic Noise Cancelling nastaviť vo viacerých úrovniach pomocou aplikácie či priamo tlačidlami na slúchadlách.

Fanúšikovia hlasnej hudby pravdepodobne ani rozdiel medzi zapnutým a vypnutým potláčaním okolitého ruchu nepocítia. Zvuk je dostatočne výrazný, aby vás izoloval od okolitého sveta.

Najpríjemnejšie ma prekvapila výdrž na jedno nabitie. S nepretržitým pripojením na notebook či telefón prostredníctvom technológie Bluetooth slúchadlá vydržali približne 10 hodín. Avšak na opätovné nabitie batérie som čakal takmer celé 3 hodiny.

Bose QuietControl 30 sa predávajú výlučne v čiernej farbe za oficiálnu cenu 300 eur. Cena síce patrí vo svojej kategórii k vyšším, dostanete však špičkový zvuk, dlhú výdrž batérie a aj technológiu Bose Acoustic Noise Cancelling, ktorá však mohla byť účinnejšia.

Zdroj