Reklama

Bose QuietComfort Ultra ponúkajú špičkový priestorový zvuk pre Android a iOS

Zdroj | Bose
Richard Pliešovský
Zdroj | Bose
Zdroj | Bose

Slúchadlá Bose si s modelom QuietComfort 45 držia popredné miesto medzi slúchadlami s aktívnym filtrom hluku. Nový model ide ešte ďalej ako je kvalitný zvuk a komfort počas nosenia.

Slúchadlá získali prémiovejší vzhľad s puzdrom, ktoré prirodzene prechádza cez náušníky a do náhlavníka. Slúchadlá majú rovnakú flexibilitu, akú mali predchádzajúce verzie, pričom majú tvrdšiu podporu pásma.

Bose vylepšil ovládanie. Dotykový kapacitný pásik sa nachádza na pravej mušli. Ovláda sa ním hlasitosť, niktoré funkcie. Na tejto strane nájdete aj tlačidlo párovania Bluetooth a multifunkčné tlačidlo pre režimy počúvania. Ľavý náušník zobrazuje pomocou LED stav slúchadiel, nájdete tu tiež 2,5 mm jack pre linkový zvuk.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový model má vylepšený systém spracovania signálu, ako aj nový robustný čipset. Používajú sa i nové „pokročilé mikrofóny“, ktoré pomáhajú s redukciou hluku pri hovoroch a pri používaní ANC. Bose neuvádza žiadne podrobnosti meničoch a frekvenčnej charakteristike.

Bose QuietComfort Ultra využívajú zvukovú technológiu Snapdragon s podporou adaptívneho kodeku Qualcomm aptX. Ten však funguje len na zariadeniach s Androidom. Qualcomm aptX vytvára priestor pre špičkové audio.

Zdroj | Bose

Bose využíva priestorový zvuk s funkciou Immersive Audio. Pridáva širšiu zvukovú scénu k ľubovoľnému obsahu. nahratému obsahu cez slúchadlá. Bose Immersive Audio pridáva slúchadlám skutočné hĺbky, priestorovo rozdeľuje to, čo počujete, virtuálnym umiestnením pred seba. Tento efekt umožňuje integrovaná IMU a nový softvér Bose na digitálne spracovanie signálu. Immersive Audio využijete na zariadeniach s iOS, ako aj s Androidom.

Režimy Motion a Still umožňujú používateľom prepínať medzi stacionárnou a mobilnou zvukovou kulisou. Nechýba obľúbená funkcia Google Fast Pair slúžiaca na rýchle párovanie a prepínanie medzi zariadeniami. Batéria vydrží 24 hodín, resp. 18 hodín pri zapnutom režime Bose Immersive Audio.

Slúchadlá QuietComfort Ultra nahrádzajú model Noise Canceling Headphones 700. K dispozícii budú začiatkom októbra za 429 dolárov. Na výber budú v čiernej a bielej dymovej farbe. Bose tiež predstavil štuple do uší QuietComfort Ultra, tie si od budúceho mesiaca kúpite za 299 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.