Reklama

Bose ponúkne smart prenosný reproduktor do domácnosti

Zdroj | BOSE
Juraj Recký
Zdroj | BOSE
Zdroj | BOSE

Bose predstavil nový inteligentný reproduktor pre domácnosť. Ponúka všetko, čo by ste od neho očakávali, je prvý v portfóliu na batériu a spoločnosť sľubuje obzvlášť zážitkový zvuk.

Portfólio reproduktorov pre inteligentnú domácnosť spoločnosti Bose počíta do 20 položiek, čo rozhodne nie je málo. Všetky majú spoločnú charakteristiku. Treba ich zapojiť do elektrickej siete. Novinka je prvou lastovičkou, ktorá sa od elektrického kábla oslobodila.

Zdroj | BOSE

Bose Portable Home Speaker, alebo teda inteligentný reproduktor na doma, má ponúknuť batériu, ktorá vydrží na jedno nabitie 12 hodín. So zdrojom hudby dokáže komunikovať pomocou Bluetooth, aby si zaslúžil prívlastok inteligentný má aj Wi-Fi. Vďaka nej si rozumie s hlasovým asistentom od Google a Alexou od Amazon. Bez problémov tak môžete využívať všetky služby, ktoré hlasoví asistenti ponúkajú. Pre fanúšikov Apple bude dobrou správou, že reproduktor zvládne aj AirPlay 2, teda si rozumie aj so Siri. K dispozícii je tiež Spotify Connect, aby ste mohli aplikáciu ovládať pohodlne hlasom.

Zdroj | BOSE

Výrobca umiestnil všetky základné tlačidlá na ovládanie na vrchnú časť reproduktoru. Nechýba ani to na úplné vypnutie hlasového asistenta. Skôr však zaujme patentovaná funkcia spoločnosti Bose, ktorá sľubuje absolútne odpojenie mikrofónu, čím by ste sa mali ubrániť nechcenému odpočúvaniu.

Zdroj | BOSE

Ovládanie rozšíri aplikácia Bose Music app, ktorá zjednoduší nastavenia a aktualizácie reproduktoru. Umožní vám prepínať medzi hudobnými službami, vytvoriť viacizbovú reťaz reproduktorov a ešte počas tohto roka bude k dispozícií možnosť prepojiť reproduktor s Bose SoundLink reproduktormi.

Zdroj | BOSE

Prenosná novinka má cylindrický tvar, je 19 centimetrov vysoká a vrchná hrana má priemer 10 centimetrov. Váha by mala byť okolo jedného kilogramu. Hliníkove telo ukrýva systém uloženia reproduktorov tak, aby bol 360-stupňový zvuk čo najkvalitnejší všetkými smermi bez toho, aby ste mu museli hľadať vhodné miesto na umiestnenie. Tešiť sa vraj máme na najprepracovanejšie basy v segmente.

Zdroj | BOSE

Výrobca udáva certifikovanú odolnosť IPX4, teda prenosný Bose zvládne poliatie vodou, ošpliechanie alebo dážď rovnako ako nárazy. Tiež má rukoväť na pohodlné nosenie. Nabíjanie je buď pomocou USB-C, alebo dobíjacou podložkou, ktorú však treba dokúpiť, za 29 amerických dolárov.

Zdroj | BOSE

Reproduktor bude na americkom trhu v predaji od 19. septembra vo farbách Triple Black a Luxe Silver za 349 amerických dolárov. Na európskych stránkach Bose, zatiaľ v ponuke nie je.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.