Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bose má nové bezdrôtové slúchadlá pre fajnšmekrov aj športovcov

Bose má nové bezdrôtové slúchadlá pre fajnšmekrov aj športovcov
Zdroj | Bose
Stanislav Vinc
Bose má nové bezdrôtové slúchadlá pre fajnšmekrov aj športovcov
Zdroj | Bose
Zdroj | Bose

Bose prináša na trh dvojicu plne bezdrôtových slúchadiel Bose QuietComfort Earbuds a Bose Sport Earbuds, ktoré boli oznámené ešte na jar minulého roka pod názvami Noise Cancelling Earbuds 700 a Sport 500. Jedny majú ponúknuť pokročilé potláčanie okolitého hluku a kvalitný zvuk pre náročných, kým tie druhé odolnú konštrukciu na šport a nižšiu cenu.

Bose QuietComfort Earbuds

Sérii QuietComfort sa dlhodobo darí udržať si už od svojho uvedenia dobré meno v kategórii prémiových náhlavných slúchadiel s aktívnym potláčaním okolitého hluku. Tento zážitok chce Bose najnovšie preniesť aj do kategórie plne bezdrôtových „štupľových“ slúchadiel, ktoré spoločnosť označuje ako „najefektívnejšie slúchadlá do uší s potláčaním hluku, aké tu kedy boli“.

Zdroj | Bose

Slúchadlá ponúknu až jedenásť úrovní potláčania okolitého hluku, vďaka ktorým si môže používateľ v mobilnej aplikácii vybrať, aké množstvo hluku a zvukov z okolia majú slúchadlá prepustiť. Aktívne potláčanie okolitého hluku zabezpečuje niekoľko interných a externých mikrofónov spolu s čipom a algoritmom údajne schopným spracovať okolité zvuky a vyprodukovať protichodné zvukové vlny za menej, ako zlomok sekundy.

Zdroj | Bose

Samotné slúchadlá vydržia na jedno nabitie maximálne 6 hodín. V puzdre je slúchadlá možné nabiť doplna celkovo dvakrát, takže na cestách dokážu ponúknuť až 18-hodinovú výdrž. Vďaka podpore rýchleho nabíjania im pritom stačí 15 minút na to, aby získali energiu na ďalšie 2 hodiny prehrávania hudby. Samozrejmosťou je už podpora bezdrôtového nabíjania v podobe štandardu Qi.

Zdroj | Bose

Bose QuietComfort Earbuds budú na európskom trhu dostupné od 5. októbra za cenu 272,90 €.

Bose Sport Earbuds

V rovnaký deň zamieria do predaja aj slúchadlá Bose Sport Earbuds, ktoré by ste možno od vyššie spomínaného modelu na prvý pohľad ani nerozoznali. Tento kúsok však Bose vytváral od základov pre šport. Sľubuje pri nich preto dokonalé držanie v uchu bez ohľadu na dĺžku a intenzitu pohybu.

Zdroj | Bose

Násadky slúchadiel s názvom StayHear Max sa majú postarať o dokonalé tesnenie a držanie v uchu, zatiaľ čo technológia Active EQ o automatické vyrovnávanie nízkych a vysokých tónov tak, aby bol každý žáner hudby, druh filmovej scény alebo štýl podcastu zvukovo vyvážený. V balení slúchadiel sa budú nachádzať tri veľkosti násadiek.

Zdroj | Bose

Keďže ide o športové slúchadlá, ich odolnosť voči vode zaručuje certifikácia IPX4. Odolať by tak mali okrem potu aj miernemu dažďu. Do bazéna by ste si ich však brať nemali. Slúchadlám samozrejme nechýbajú ani mikrofóny a teda ani podpora volania. Na prijímanie hovorov a ovládanie hudby slúži dotyková plocha na bočnej strane slúchadiel.

Bose Sport Earbuds dorazia do predaja už spomínaného 5. októbra s cenou 194,91 €.

Zdroj